Techboard - aktualniho info

Xiaomi představilo novou vlajkovou loď, nejvýkonnější verze nabídne 4 GB RAM

Android Xiaomi Napsal Martin Prokop twitter dne 15. 1., 10:46

4 GB paměti RAM dnes občas nemají ani počítače či laptopy, přesto ji výrobci pomalu cpou do mobilních telefonů. Posledním takovým výrobcem je čínské Xiaomi. To dnes představilo nový vlajkový model s označením Mi Note (Pro). Základní Mi Note nabídne 5,7″ Full HD displej a 3 GB paměti RAM, jeho Pro verze pak displej stejné úhlopříčky, pouze vyšší, QuadHD rozlišení a 4 GB RAM. Displej je u obou variant po stranách lehce zakřivený, což nejen vypadá pěkně, ale bude znamenat i lepší klouzání prstů – podobně jako u iPhonu 6 či 6 Plus.

Designově se dle mého jedná o klasiku a zde tak Xiaomi Mi Note moc nepřekvapí.

Co se týče dalších specifikací, nechybí ani výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 801, u vyšší Pro verze pak jde o osmijádrový čip Snapdragon 810. Hlavní rozdíly jsou tedy 3 – displej, procesor a pamět RAM. Společný již mají obě varianty 13MPx fotoaparát od Sony, operační systém Android 5.0 s nadstavbou MUIU 6 či podporu microSD karet.

Základní model s 16GB úložištěm má na čínské trhu vyjít v přepočtu do 9000 Kč, vyšší verze s označením Pro pak vyjde na necelých 13 000 Kč. Až se však oba telefony dostanou k nám, bude to jistě za vyšší částku. I tak Xiaomi opět dokázalo, že dokáže nabídnou supervýkonný telefon s fešným designem, který nemusí ihned stát 20 000 Kč. V tuto chvíli jde vlastně i o nejvýkonnější telefon planety, tedy pokud uvažujeme verzi Mi Note Pro.

minote6.0

minote.0

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable