Techboard - aktualniho info

Ubuntu pro telefony neskončilo a půjde do prodeje s low-endem

Ubuntu Napsal Jan Čeřovský twitter dne 7. 2., 23:39

V červenci roku 2013 vyšel velmi zajímavý koncept smartphonu od společnosti Canonical. Na internetové stránce Indiegogo chtěl tento projekt vybrat 32 milionů dolarů pro ten nejlepší chytrý telefon na světě. Ubuntu Edge neměl mít žádné kompromisy. Smartphone měl mít dokonce až 4 GB RAM. To jsou sice parametry, které některé telefony Asusu mají, nicméně vraťme se o dva roky zpět a jedním z top telefonů je Samsung Galaxy S4. Dále měl Ubuntu Edge mít 128 GB interní paměti, ten nejlepší procesor, který bude na trhu v době výroby nebo safírové sklo na 4,5″ displeji.

O nesplnění limitu 32 milionů dolarů jsme psali v srpnu 2013, kdy po měsíci chybělo cca 20 milionů dolarů a tento projekt skončil v šuplíku.

ubub3.0

Nyní je však projekt operačního systému Ubuntu zpět a jeho jméno je Aquaris E4.5 Ubuntu Edition. Tento chytrý telefon bude vytvářet malá španělská továrna BQ a bude stát 170 Euro (cca 5000 Kč). Cena odpovídá low-endovému telefonu. 4,5″ displej má rozlišení qHD (540×960) a pohání jej čtyřjádrový procesor od MediaTeku. Zadní fotoaparát má 8 MPx a překvapivá je 5MPx přední kamerka pro selfie a videohovory.

Ve své cenové relaci se bude muset Aquaris poprat se silnou čínskou konkurencí, která nabízí často kvalitní levné telefony – nebo s Lumiemi od Microsoftu, které jsou známé svým svižným systémem i na horším hardwaru.

Ubuntu je zajímavý operační systém pro mobilní zařízení. Podle jeho vývojářů jsou nejlepší funkcí Ubuntu tzv. Scopes.

„Scopes je nové uživatelské rozhraní. Je navržené tak, aby dodávalo obsah a služby přímo do kategorizovaných domovských obrazovek. To umožňuje uživatelům bohatý a souvislý zážitek.“

Canonical říká, že nepřinese nový klon Androidu nebo iOS. Ubuntu prý bude něco nového, jiného a svěžího. Aquaris E4.5 Ubuntu Edition se bude prodávat přes internet a zatím pouze v Evropě.

ubub2.0

Zdroj: TheVerge.com

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable