Techboard - aktualniho info

Týden s Lumií 1520: den pátý, shrnutí a verdikt

Týden s... Napsal Martin Prokop, dne 24. 1., 21:27

Naše týdenní recenze Lumie 1520 končí, a tak je na čase si všechny předchozí díly shrnout a vynést verdikt. V rámci týdne jsme si telefon představili, popsali hardware, displej a také systém Windows Phone. Nezapomněli jsme ani na fotoaparát a ostatní multimédia.

Za zapůjčení Lumie 1520 děkujeme obchodu Smarty.cz, kde si nejen Lumii 1520 můžete zakoupit.

Předchozí díly

Nokia Lumia 1520 je obří a někdo ji může brát i jako menší tablet, než větší telefon. Ať už si ji však budete kupovat tak či tak, určitě s velikostí počítate a víte do čeho jdete. I tak ale budete z její velikosti překvapeni, ať už pozitivně, či negativně. U mně to bylo spíše to první, a to zejména díky krásnému 6″ displeji, příjemným a kvalitním materiálům.

Podobně překvapen jsem byl z výkonu telefonu. Je až neskutečné, jak mohou být Windows Phone 8 na takto výkonném hardwaru svižné. Jednoduše čtyřjádrový procesor a 2 GB paměti RAM udělají své. Pokud vám tedy doteď přišel systém Windows Phone 8 rychlý až až, budete koukat, že to jde ještě rychleji. Potěší také výdrž, se kterou je možné se dostat na 2-3 dny.

img_4508

Podobná chvála patří i samotnému systému Windows Phone 8, jehož domovská obrazovka s velkým počtem živých dlaždic je jednoduše skvělá. Ostatní optimalizace na 6″ úhlopříčku displeje ale už tak slavné není. Zachrání to alespoň velké množství aplikací přímo od Nokie, ať už třeba offline navigace zdarma, mapy či fotografické aplikace jako Nokia Camera či StoryTeller.

Nadprůměrný je i 20MPx fotoaparát, díky kterému můžete zoomovat fotky až po jejich zachycení. Chybí jen stejně kvalitní xenonový blesk jako nabízí Lumia 1020 se stále lepším 41MPx fotoaparátem. Pokud kromě fotografování i rádi sledujete videa či posloucháte muziku, bude pro vás Lumia 1520 ideální. Kvalitní displej i zvuk je to, co k ní sedí.

Lumia 1520 je jednoduše na multimédia jako dělaná, a to nejen dle svého výkonu a obřího displeje. Nadprůměrný je totiž i fotoaparát a zvuk, který telefon vydává. Nezaostává ani jako telefon a díky stále přibývajícím aplikacím ve Windows Phone Store z ní vymáčknete více a více. I tak si myslím, že by systému neuškodila větší optimalizace na tuto velikost s tím, že upravit domovskou obrazovku dle mého nestačí. Ale někomu třeba ano.

lumia1520_hodnoceni

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable