Techboard - aktualniho info

Týden s Lumií 1520: den druhý a hardware s displejem

Týden s... Napsal Martin Prokop, dne 21. 1., 17:27

Na včera započatou týdenní recenzi zatím největší a nejvýkonnější Lumie s Windows Phone 8 dnes navážeme dílem o hardwaru a displeji. O obojím jsme se lehce zmínili již v prvním dnu o prvních dojmech. Nokia Lumia 1520 je nejen dle papírových specifikací opravdu nejvýkonnější Lumií nejen na českém trhu. Nabízí totiž aktuální hardware, který dokáže strčit do kapsy i různé telefony s Androidem, na což jsme moc u této platformy nebyli zvyklí. Lumia 1520 je však jiná, lepší.

Nokia Lumia 1520 je poháněna opravdu výkonným hardwarem v čele s čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800 s taktem 2,2 GHz a 2GB pamětí RAM. Už dle těchto dvou údajů můžete tušit, že se jedná o opravdu pořádné dělo. A taky, že ano. Člověk to pozná hned při prvním zapnutím telefonu a pokud k tomu přechází z jakéhokoli jiného telefonu s Windows Phone a myslel si, že rychlejší to už být nemůže – tak ano – může.

Výkonný hardware + skvěle optimalizovaný systém = Lumia 1520

img_4534

Z dalších specifikací je jistě dobré zmínit grafický procesor Adreno 330, jehož přítomnost oceníte zejména při hraní náročnějších her, které však ani tak nedávají Lumii 1520 zabrat. K tomu přidejte 32GB interní úložiště a máte opravdu povedenou multimediální mašinu s krásným displejem.

Windows Phone 8 jsou tak ještě rychlejší než bývaly.

A že je Lumia 1520 výkonná a skvěle optimalizovaná poznáte i při běžných úkonech s telefonem. I takové brouzdání na internetu či poslouchání hudby přes Spotify je daleko rychlejší, než tomu je na menších a starších telefonech s Windows Phone 8. To samé platí i pro nejrůznějších hry a náročnější aplikace. Například takové Angry Birds Go! jsou na Lumii 1520 skvěle plynulé, vypadají krásně a díky velkému displeji je radost takovou hru hrát.

Výdrž

Další kapitolou, ve které má Lumia 1520 excelovat, je výdrž baterie. Ta má totiž kapacitu 3400 mAh, což už takhle papírově zní velmi lákavě. A to samé platí i při ostrém provozu. Není vůbec problém s telefonem vydržet bez dobíjení i dva dny, přičemž ji za zhruba 48 hodin není ani dvakrát lehké vybít. Já jsem však zatím třetí den neriskoval. Věřím však, že u spořivějších uživatelů, kterým se neustále neaktulizují 4 e-mailové schránky a nejsou stále připojeni k internetu může Lumia 1520 vydržet s klidem i 3, možná až 4 dny. Reálně však počítejte s 2-3 dny. I tak je ale tato hodnota více než příznivá.

img_4515

Displej – radost pohledět

Velikost displeje zde byla omílaná již několikrát, a tak bych jeho oficiální specifikace vzal jen stručně. Jedná se o 6″ panel s Full HD (1920 x 1080 pixelů) rozlišením, což nám dělá 367 PPI. Dlaždice, písma či weby jsou na displeji ostré jak pálivý kečup a podobná chvála patří i pozorovacím úhlům a viditelnosti na slunci. Nokia jednoduše displeje v Lumiích umí a je radost na ně pohledět.

A jelikož nyní venku přituhuje a začíná sněžit, jistě oceníte, že displej je možné ovládat také v rukavicích.

img_4504

A co zítra?

V zítřejším díle naší týdenní recenze se podíváme na systém Windows Phone 8, probereme si jeho přednosti, mouchy a zaměříme se také na různé aplikace, která do něj Nokia oproti ostatním výrobcům přidává.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable