Techboard - aktualniho info

Týden s Lumií 1520: den čtvrtý a multimédia

Týden s... Napsal Martin Prokop, dne 23. 1., 21:00

Čtvrtý den z Týdne s Lumií 1520 je tu a dnes to bude zejména ve znamení multimédií. Podíváme se totiž, jak Nokia Lumia 1520 fotí a jak ji lze využít jako multimediální centrum. Její velikost a specifikace k tomu totiž naprosto vybízí.

Nokia Lumia 1520 disponuje 20MPx fotoaparátem Carl Zeiss, který sice nabízí PureView technologii, ale na 41MPx, jako má Lumia 1020, zapomeňte. To však ještě neznamená, že Lumia 1520 fotí špatně. Na stupnici bych řekl, že fotí nadprůměrně, přičemž zmíněná Lumia 1020 fotí nejlépe, co jsem kdy u chytrého telefonu viděl. Lumia 1520 i tak dokáže pořídit skvělé fotografie, které následně můžete přibližovat, a to opět bez ztráty kvality. Proto se těch 20 MPx hodí. Focení je s telefonem, i přes jeho obří rozměry, příjemné a pohodlné, a to zejména díky spoušti fotoaparátu na pravém boku přístroje.

Škoda jen, že Lumia 1520 nemá xenonový blesk jako menší Lumia 1020.

img_4519

Pochválit musím také skvělou aplikaci Nokia Camera, díky které si můžete všelijak nastavit ISO, vyvážení bílé barvy, ostření apod. Nebo si vše můžete nechat nastavené na auto a fotit jen tak. To ale není taková zábava. Nokia do svého monstra zakomponovala také další fotografické aplikace, jako Nokia Panorama na vytváření panoramatických snímků či naprostou skvělou aplikaci Nokia Refocus. K tomu ještě přidejte oficiální či neoficiální Instagram aplikaci a focení o 106 může začít.

wp4_20140117_12_05_46_Pro

Podobná chvála patří i natáčení videí. Ty lze pořizovat až v rozlišení Full HD (1920 x 1080 pixelů) při 30 FPS. Jejich kvalita je opět nadprůměrná a v podstatě platí to samé, jako v případě fotografií. Ani natáčení za horších světelných či audio podmínek není ničím, s čím by si Lumia 1520 nedokázala poradit.

Video bude doplněno během pátečního odpoledne.

img_4512

A nyní již ke slíbeným multimédiím. 6″ Full HD displej naznačuje, že sledování i těch nejostřejších videí a filmů bude na Lumii 1520 velmi příjemné. A také, že je. Ať už si totiž například pouštíte video z YouTube, poznáte, proč Nokia takovýto stroj pustila na trh a jaké jsou jeho přednosti. Pochválit musím také výchozí zvuk, který je nejen dostatečně kvalitně vyvážen, ale bude také stačit na menší diskotéku i ve větším prostoru. Navíc díky vhodně umístěném reproduktoru na spodní bradě telefonu se zvuk hezky šíří, i když je telefon položen na stole.

Otravné v tomto případě mohou pro někoho být stále svítící hardwarová tlačítka pod displejem.

Lumia 1520 je jednoduše na multimédia jako dělaná. Nádherný displej, kvalitní a zvuk je to, co bych si od kvalitně vybaveného smartphonu představoval. Občas totiž došlo i k situaci, kdy mi stačilo video přehrát na mobilu a nemusel jsem ani otevírat počítač.

A co zítra?

Zítra si v závěrečném dílu Týdne s Lumií 1520 shrneme vše podstatné a ze všeho vyvodíme závěr a padne verdikt.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable