Techboard - aktualniho info

Surface už nejsou pouze tablety, ale také notebooky

Microsoft Windows Napsal Michael Chrobok twitter dne 6. 10., 23:17

Microsoft na své dnešní tiskové konferenci v metropoli New York nepředstavil jen nové smartphony s Windows 10 Mobile či nový náramek Band, ale také nástupce tabletu Surface Pro 3 a novinku v podobě Surface Book.

sp4-render

Surface Pro 4

Velké tablety určené pro práci už nejsou doménou pouze Microsoftu, kterému šlape na paty Apple. V Redmondu proto nechtějí zůstat pozadu. Žádné radikální změny designu však nečekejte, hlavní změny se odehrály pod kapotou. Surface Pro 4 bude osazen novými procesory Skylake od Intelu, pamětí pro data až do velikosti 1 TB, nebo RAM o maximální velikosti 16 GB. Výraznější novinkou bude čtečka otisků prstů a podpora přihlašování skrze Windows Hello.

Oficiální dostupnost je hlášena na 26. října za startovací cenu 899 dolarů (cca 22 500 Kč).

win10devices-7

Surface Book

Microsoft všem vytřel zrak, když se pustil na pole zatím neorané. Třináctipalcový Surface Book je prvním notebookem vyráběný přímo redmondským gigantem a rozhodně se chce představit v co nejlepším světle. Ve 2v1 těle o tloušťce 7,7 mm a váze 725 gramů se skrývá, jak jinak, šestá generace procesorů od Intelu, grafika NVIDIA GeForce nebo GDDR5 RAM.

Dostupnost je ohlášena taktéž na 26. října za cenu 1499 dolarů (cca 37 500 Kč).

Zdroj: WindowsCentral 1, 2

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable