Techboard - aktualniho info

Řešení od AV Media jsou budoucností pro menší i větší kanceláře

Zajímavosti Napsal Martin Prokop twitter dne 15. 12., 22:54

V kanceláři či na jednáních je hned několik způsobů, jak si s kolegy a klienty předávat nápady nebo obecně informace. Někdy je však potřeba poznatky z jednání sdílet i mimo budovu, a to ne vždy může být pohodlné. Řešení pro tyto i další situace však nabízí společnost AV Media, jejíž produkty jsme otestovali. Prvním z nich je digitální flipchart Smart kapp, který je zároveň nejdostupnějším řešením. Smart kapp vypadá v podstatě jako klasický flipchart, po spárování s telefonem a speciální aplikací však nabízí funkce, kterými klasický flipchart nedisponuje. V reálném čase totiž je v rámci aplikace vidět přesný obsah flipchartu, respektive to, co na něj vy či kolegové nakreslíte. Odezvy jsou opravdu rychlé a samotné spárování probíhá vskutku rychle i díky unikátnímu QR kódu, který se nachází právě na Smart kapp. Z aplikace je následně možné obsah flipchartu jednoduše sdílet kolegům či si obrázky uložit do paměti telefonu.

smart-kapp

A k čemu je to vlastně dobré? Kromě této otázky se nabízí také připomínka, že obsah flipchartu lze jednoduše vyfotit a následně poslat mailem. Ano, to sice jde, ale v rámci aplikace je obsah flipchartu daleko lépe čitelný, je zde historie obrázků a sdílení je pohodlnější (v základní verzi aplikace je možné sdílet mezi 5 účastníků). Za cenu kolem 25 000 Kč nejde sice o nejmenší investici, jde však o zajímavou vychytávku, která by mohla být zajímavá také pro malé a střední společnosti.

Další produkty společnosti AV Media jsme měli možnost si prohlédnout přímo v jejich pražském sídle. Kromě výše uvedeného digitálního flipchartu zde byly k vidění zejména interaktivní a dotykové televize, které lze používat také jako tabuli či nástroj komunikace na dálku. V takovém případě však jde již o řešení v řádu stovek tisíců korun, které si pravděpodobně malá společnost či dokonce jednotlivec nemůže dovolit. V případě větších společností, kde jsou meetingy či brainstormingy na denním pořádku může být taková investice opodstatněná. A co se týče kompletního řešení chytrých zasedacích místností či obecně nástrojů ke komunikaci, sdílení nápadů, AV Media nabízí od každého něco a je až neskutečné, co v dnešní době lze do kanceláří nasadit. Jen v případě opravdu komplexního řešení je potřeba opravdu velký rozpočet.

My tak v redakci zůstaneme u papíru a mobilních telefonů s počítači.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable