Techboard - aktualniho info

Recenze sluchátek Urbanears – kvalitní poslech za dobrou cenu

Recenze Napsal Martin Prokop, dne 28. 4., 14:25

Do redakce se nám dostala další sluchátka na recenzi, tentokrát o něco levnější, než Monster Beats Solo a přesto se pyšní dobrým zvukem a zajímavým designem. Pojďme se tedy podívat, jaký dojem na nás náhlavní Urbanears PLATTAN udělaly.

Za zapůjčení děkujeme BABA design, kde si nejen tato sluchátka můžete zakoupit.

babadesign_sluchatka

Urbanears PLATTAN jsou dodávané v hezké čtvercové krabičce, která už lehce naznačuje, že se jedná o něco speciálního. A ano, po otevření víka na člověka vybafnou složená sluchátka, jejichž velikost je i díky kovovým kloubům kompaktní a vejdou se tak i do menších batohů či kabelky. V balení je pak kromě sluchátek samolepka, informace o záruce a také speciální stereo konektor, který podporuje již všechny telefony či počítače. Já ale ani s tím původním neměl problém a fungoval mi ve všech telefonech, tabletech i počítači. Ale pro případ, že by něco nehrálo, a to doslova, tento konektor v balení je.

urbanears_15

Ještě se ale vrátím k té záruce. BABA design totiž na svých stránkách slibuje, že pokud se sluchátka v záruční době něco stane, stačí je poslat zpět a oni ihned pošlou nový kus, nebojí se totiž, že by nevydrželi i ne zrovna jemné zacházení. A to mohu jedině potvrdit. Sluchátka používám více jak 3 týdny a za tuto dobu jsem u nich nenašel žádný problém. Konstrukce je kombinovaná z kovu, tvrdého plastu a potahu z látku. Na hlavě tak sedí skvěle a ani po několika hodinovém poslechu z nich nebolí uši. Tomu pomáhají i měkké polštářky, díky kterým na uši padnou jako něco na hrnec.

Navíc na kabelu je i ovládací prvek a mikrofon v jednom. Můžete tak buď rychle hudbu zastavit či nechat sluchátka zapojená a použít je i jako o něco větší handsfree.

Za konstrukci, švédský design a komfort tedy Urbanears PLATTAN rozhodně chválím.

urbanears_17

A co se týče toho nejdůležitějšího, tedy zvuku, i zde je na místě chvála. Sluchátka mají vcelku dobře vyvážené výšky a hloubky a i když basy by mohly být o něco výraznější, výchozí zvuk je na úrovni. Možná jsem ale zhýčkaný z Monster Beats Solo, kde naopak basy převažovaly nad výškami a vše dunělo možná až moc. V případně Urbanears PLATTAN naopak nic moc neduní, ale i tak si hudbu užijete. Záleží ale i na přístroji, kde si danou hudbu přehráváte. Poznal jsem třeba opravdu velký rozdíl mezi notebookem a HTC 8X s Windows Phone 8 a zapnutou technologií Beats Audio. U druhého zmíněného byly basy daleko výraznější, takže v tomto případě se zase výtka na jejich nedostatek nehodí.

BABA design na svých stránkách navíc uvádí, že se jedná o vyvážený a absolutně čistý zvuk, což opět mohu potvrdit.

Další důležité specifikace jsou následující: 

  • Rozsah frekvence: 20 Hz – 20 000 Hz
  • Odpor: 60 Ω
  • Citlivost: 115 dB

urbanears_19

A teď je čas na verdikt. Urbanears PLATTAN patří mezi ta lepší sluchátka, která se pyšní nejen dobrým zvukem, ale i velmi zajímavým designem, skvělou konstrukcí a také slušnou cenu. Ono totiž za 1290 Kč v akci je to naprosto bezkonkurenční produkt. Sluchátka jsou navíc dostupná v mnoha barevných variantách a u nás testované „Tomato“ se hodí spíše ke slečnám. Je ale opravdu z čeho vybírat a řekl bych, že svou barvu si najde každý.

Za mě je tedy mohu doporučit a dávám jim 92 %.

IF

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable