Techboard - aktualniho info

Recenze reproduktoru Huawei Colorcube AM10

Huawei Příslušenství Recenze Napsal Martin Prokop, dne 3. 5., 19:30

Když se řekne značka Huawei, většina lidí si pravděpodobně představí mobilní telefony, tablety, modemy a další síťové nástroje. Nedávno však společnost představila také svůj první bezdrátový reproduktor s označením Colorcube AM10. A právě na něj se podíváme v dnešní recenzi.

Pokud neradi čtete dlouhé recenze, mrkněte na naši videorecenzi.

Huawei Colorcube je opravdu pěkně vypadající Bluetooth reproduktor, který se řadí do kategorie těch nejlevnějších. Colorcube se totiž prodává za zhruba 1000 Kč, což zní opravdu lákavě. Co tedy za tuto cenu reproduktor nabídne? Je toho mnoho. Nejprve již zmíněný povedený design, který hraje všemi barvami. Námi testovaná zelená varianta vypadá opravdu parádně a dojem podtrhuje jakýsi gumový povrch s kolečkovým vzorem. Onen gumový povrch může pomoci také při pádech či hrubším zacházení. Zde tedy musím Huawei pochválit.

Reproduktor nabízí hned několik tlačítek. Ty jsou rozděleny do dvou částí – na té boční najdete zapínací tlačítko, tlačitko pro zjistění stavu baterie pomocí čtyř diod a možnost přepnout audio vstup – Bluetooth, AUX či microSD karta. Tím se dostáváme i druhé straně reproduktoru, kde se nachází slot na microSD kartu, 3,5 mm AUX vstup a také microUSB port pro nabíjení. Portově je tedy Colorcube AM10 vybaven velmi dobře. Chybí snad jen NFC pro rychlejší párování.

Zapnutí, vypnutí i spárování je doprovázeno hlasovou informací – například „Power on“ či „Reaching for pairing“.

DSC07051

Abych výčet tlačítek dokončil, jejich druhá část je na horní hraně reproduktoru pod logem společnosti. Zde je hned 5 gumových tlačítek, a to „Play/pause“ + příjem hovoru, zvýšení a snížení hlasitosti a přechod na další či předchozí skladbu. Tato tlačítka spolupracují jak s telefonem, tak i počítačem. Jen u Macbooku Air jsem měl tu zkušenost, že mi tlačítka nechtěla fungovat s aplikací Spotify a neustále spouštěla iTunes. V případě telefonu však fungovala i se zmíněnou streamovací službou. A když jsem již zmínil tlačítko pro přijetí hovoru, naváži na to s možností telefonovat. Ano, Colorcube AM10 nabízí i mikrofon a je tak možné i skrze něj vyřizovat hovory.

Design i zpracování reproduktoru je na vysoké úrovni.

DSC07055

A teď se již vrhnu na to pravděpodobně nejzásadnější – zvuk. Za poslední půl rok jsem měl v ruce hned několik Bluetooth reproduktorů. Od těch opravdu drahých (Logitech UE Boom), středně drahých (SOL Republic Deck), až po nejlevnější (Logitech X100). A Huawei Colorcube AM10 se svým zvukem řadí do střední třídy, cenově je však ze všech výše uvedených nejníže. Reproduktor totiž vyjde na zhruba 1100 Kč. Za tuto cenu ale dostanete hodně muziky. Reproduktor totiž nehraje vůbec špatně, přijde mi jen, že Huawei šetřilo co se basů týče. Ve srovnání s reproduktorech Deck od SOL Republic, který má ještě navíc menší zesilovač, je Colorcube na basy opravdový chudák. Pokud ale neposloucháte žánry jako house či hip-hop, kde jsou basy důležité, nebude vám to pravděpodobně vadit. Naopak ve srovnání s Logitech X100 je na tom Huawei Colorcube daleko lépe. A to nejen co se kvality zvuku týče, ale i hlasitosti. I ve větší místnosti totiž naprosto bezproblémů pomocí Colorcube rozpoutáte diskotéku. Jen počítejte s klepáním sousedů na zeď.

Škoda jen, že reproduktory jsou je na jedné straně, na té druhé nic není. Colorcube tak bohužel nehraje do více stran.

DSC07053

Co se týče výdrže na jedno nabití, s Huawei Colorcube AM10 jsem se dostal na zhruba 5 hodin. I výše zmíněná konkurence vydrží více, UE Boom až 15 hodin na jedno nabití, i tak to ale dle mého není vůbec špatné a nabíjení skrze standardní microUSB konektor znamená, že jej dobijete snad všude – jen mezi applisty bude problém.

Shrnutí a verdikt

Huawei Colorcube AM10 je zejména opravdu pěkný kus příslušenství. Design se povedl, to samé platí i pro zpracování. Portově je reproduktor bohatě vybaven a k dokonalosti chybí už jen NFC. I zvukově na tom není první příslušenství tohoto typu s logem Huawei vůbec špatně. Hlasitost je opravdu vysoká, o něco lepší by mohly být jen basy. Vzhledem k opravdu nízké ceně, která se pohybuje kolem 1100 Kč, jde ale o nadstandardní výkon. Zní to možná jako klišé, ale zde to sedí jako … na hrnec – za málo peněz dostanete opravdu mnoho muziky.

Pokud tedy chcete nějaký přenosný reproduktor k telefonu či počítači a nechcete za něj utratit více jak 1500 Kč, sáhněte právě po Huawei Colorcube AM10.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable