Techboard - aktualniho info

Recenze LG G Flex 2: Podruhé a lépe

Android LG Recenze Napsal Jiří Pacovský, dne 25. 5., 07:10

Do redakce nám doputovala nejnovější verze zakřiveného telefonu od společnosti LG. Po LG G Flex přichází její nástupce s přídomkem 2 a je ještě nabušenější než loňská vlajková loď LG G3 (naše recenze).

Kde koupit LG G Flex 2 nejlevněji? Odpoví server Srovname.cz.

Zakřivený přírůstek do světa telefonů dostal menší displej než jeho vyzyvatelé i jeho předchůdce. Původní LG G Flex se totiž pyšnil šestipalcovým displejem, tentokrát se musíte smířit „pouze“ s 5,5“ POLED displejem, který se v zakřiveném těle skvěle vyjímá, neboť rámeček kolem displeje je minimální.  Zakřivený Full HD displej je skvělý, pozorovací úhly jsou dobré a obraz čistý, skoro až dokonalý. Jen při minimálním jasu je na displeji stále vidět jakýsi filtr, kterého jsme si všimli i u první generace. Zde to však není tak výrazné.

To hlavní zde ale není ani tak kvalita displeje, jako jeho zakřivení. Jde minimálně o pěknou technologickou vychytávku, která však má vcelku nulové praktické použití. LG sice tvrdí, že se na zakřivený displej lépe kouká, já bych však nic takového ani po 3 týdnech používání pravděpodobně netvrdil. Musím však uznat, že právě ono zakřivení dělá telefon zajímavým. Ono zakřivení pak může posloužit i jako ochrana displeje před jeho rozbitím.

LG G Flex 2 je poháněn Androidem 5.0 Lollipop, který je však stejně jako u modelu G3 a dalších značně upraven a stylizován. Najdeme zde tak aplikace jako je SmartWorld od LG či Quick Remote, díky které si z telefonu uděláte ovladač vaší televize. Ovládání telefonu je ale jako u ostatních snadné, intuitivní a vše naleznete na místech, na kterých jste zvyklí. V nastavení si opět můžete vybrat, zda chcete telefon ovládat pomocí zadního tlačítka nebo pomocí KnockCodu, kterému bohužel neholduji. Musím však uznat, že odemčení telefonu skrze unikátně vyťukaný „kód“ na zhasnutý displej je zajímavé řešení.

Když jsem ale zamknul telefon, zjistil jsem, že pokud sjedu prstem po obrazovce dolů, objeví se mi mini-menu s datumem, časem a rádoby svítilnou.

DSC07198

Zadní strana nabízí 13MPx fotoaparát, který si poradí i se 4K videem. Kromě dvojitého LED osvětlení se dočkáte i laserového zaostřování, které jednoduše proces zachycení scény o něco zrychlí. Těžko však hodnotit, o kolik. Přední fotoaparát pak nabídne na selfíčka „jen“ 2,1Mpx fotoaparát, kvalita fotografií – stejně jako u primárního fotoaparátu – je však velmi slušná. Fotky se pak ukládají do vnitřní paměti, která v základní variantě činí 16 GB. U LG je však i v roce 2015 samozřejmostí slot na paměťové karty a model G Flex 2 není výjimkou.

Co se týče výkonu, je na tom LG G Flex 2 velmi dobře. Telefon má nový procesor Snapdragon 810 s grafikou Adreno 430, což se samozřejmě projeví i na Antutu Benchmarku (ve verzi pro 64bitové telefony), kde telefon získal skvělých 48153 bodů. Body však nejsou všechno a daleko důležitější je, že telefon funguje svižně a spolehlivě. Avšak ve srovnání se Samsugem Galaxy S6 či HTC One M9 zakřivené LG lehce zaostává. Neznamená to však, že byste si pořádně neužili náročnější hry – naopak, na ty je G Flex 2 i díky zakřivenému displeji ideální.

Že se procesor až moc přehřívá? Nám to jako extrém nepřišlo ani při hraní her.

DSC07068

Co se ale nejvíc líbí nám, je tělo telefonu. Plastové, zakřivené a skvěle padnoucí do ruky. Zadní vrstva je pokryta samoopravovací vrstvou, takže všechny šmouhy, rýhy od prstů zmizí během několika vteřin, již ne minut, vteřin. Dle výrobce ale není dobré jej nosit s klíčemi v jedné kapse, neboť s hlubším zářezem si G Flex 2 opravdu neporadí. A že to bylo vidět i na námi testovaném kousku. Na zadní straně, tak jako u každého LG, nechybí tlačítka na zapnutí/vypnutí displeje a snížení či zvýšení hlasitosti. Opět velmi zdařilá věc, která se nám líbí od samého počátku a na kterou si dá vcelku rychle zvyknout.

Neměl bych zapomenout poukázat i na baterku, kdy je telefon obdařen akumulátor s kapacitou 3000 mAh. Když telefon budete lehce šetřit, bez problémů se dostanete i na necelé dva dny. Pokud však hodinu co hodinu sledujete Instagram, aktualizujete Facebook a maily a sem tam si zahrajete nějakou hru, počítejte raději s denním nabíjením.  To však i díky rychlonabíjení ani tolik nevadí – jste totiž schopni telefon mít za 40 minut nabitý na 50 %.

DSC07201

Verdikt

LG G Flex 2 spíše navazuje na loňský model G3, který však byl velmi úspěšný. Vzal si jeho velikost, design a z původní generace G Flex tak zbylo v podstatě jen zakřivení displeje. Těžko se hodnotí, zda je právě ono zakřivení nějakým super skvělým plusem, který řadí G Flex 2 do kategorie „must buy“. Pravděpodobně ale ne. Přesto je G Flex 2 opravdu povedený telefon, s kvalitním, i když plastovým tělem, velmi slušným hardwarem a dobrým fotoaparátem. Nyní, i po příchodu LG G4, to však bude mít setsakra těžké a je dle mého určen spíše pro fajnšmekry, kteří se chtějí odlišit.

Kde koupit LG G Flex 2 nejlevněji? Odpoví server Srovname.cz.

DSC07203

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable