Techboard - aktualniho info

Recenze Huawei TalkBand B2

Hodinky Huawei Recenze Napsal Jakub Horváth, dne 30. 6., 11:57

Fitness náramků je na trhu celá řada a hodinek, které by uměly počítat kroky, také. Čím se tedy chce čínský gigant odlišit? Wearable, které sice nenabídne okázalý design, ale funkční a jednoduché rozhraní. A rovnou dvě v jednom. TalkBand B2 totiž oproti své konkurenci přidává ještě neobvyklou možnost odnímatelného handsfree sluchátka.

HUAWEI TalkBand B2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

TalkBand B2 je na trhu v dostání ve čtyřech provedení. Bilá a černá varianta nabízí plastovou “jednotku” a pryžový řemínek. Stříbrná a zlatá/bronzová verze pak přichází s kovem a kůží. Je tedy jasné, že gentleman nosící přes den většinou oblek, sáhne raději po kovové variantě, která je přibližně o 1000 Kč dražší. Naopak ke casual oblečení se hodí spíše varianty s pryžovým řemínkem. My jsme v redakci obdrželi, jak je patrné i z fotek, TalkBand B2 v černé barvě a musím říct, že nevypadá vůbec zle a příjemně se nosí. Přiznám se bez mučení, že nejsem zrovna hodinkový typ, ale přítomnost TalkBandu jsem na svém zápěstí téměř nepocítil, což kvituji.

DSC07827

Horší to bylo s nasazováním, neboť pryžový náramek a zamykací mechanismus nejsou úplně vlídné k chlapské ruce a občas to prostě nepříjemně zatahalo. Navíc v designéři v Huawei svému zámku evidentně věří a tak je na řemínku pouze jeden. Za 14 dní testování se mi však nestalo, že by mi náramek samovolně spadl. Odnímatelné sluchátko má rozměry 47 x 22 x 8 mm, což je poměrně standardní rozměr pro zařízení tohoto typu. Jeho váha 30 gramů je spíše z těch lehčích, což potěší. Na spodní straně sluchátka je také umístěný microUSB konektor pro nabíjení a jedíné ovládácí tlačítko pro zapnutí, přijmutí hovoru a nabídku nastavení. Odnímací mechanismus je příhodně umístěný a přesunutí ze zápěstí do ucha tak netrvá nikterak dlouho. Opět se přiznám, že nejsem zastáncem podobných “univerzálních vojáků”. Chápu však, že někdy je podobné zařízení potřeba. I já jsem nakonec v některých chvílích ocenil možnost uvolnit si ruce. A právě to je jedna z konkurenčních výhod celého náramku.

DSC07818

Záměrně říkám náramku, protože displej, který TalkBand B2 nabízí, má uhlopříčku pod 0,8 palců, což by samo o sobě nemuselo být problémem. Problém však nastane, když chcete přes den na tomto displeji něco vidět. A nemusí být zrovna den, kdy se dají na kapotách aut smažit vajíčka. Stačí úplně obyčejný den a na displeji bohužel není vidět vůbec nic. Proto funkci hodinek využijete zejména ve večerních hodinách nebo spoře osvětlených místnostech. Displej je dotykový a pohybovat se mezi různými činnostmi je možné pouhým posunutím dolů nebo nahoru. Co přesně však TalkBand B2 umí měřit? Vzhledem k dvojici senzorů – akcelerometr a šestiosý gyroskop, umí náramek rozpoznat vaši aktivitu a rozdělit ji na chůzi (kroky), běh a cyklistiku. Zkoušeli jsme všechny tři aktivity a nutno podotknout, že všechny byly rozpoznány správně a měřili korektně. Samozřejmě se občas najde nějaká ta chybka a zde zamrzí, že v aplikaci není možné aktivitu editovat a třeba správně zařadit. Ale třeba to ještě přijde v některé z aktualizací aplikace Huawei Wear.

talkband-app

Dále umí TalkBand analyzovat váš spánek. Zde bohužel nevím na základě čeho (pravděpodobně pohybu, vzhledem k absenci snímače tepové frekvence) tuto hodnotu udává, troufnu si ale tvrdit, že s výsledkem jsem byl spokojený. Bez jakéhokoliv nastavování či přepínání do speciálního režimu jsem ráno viděl hodnoty, tedy délku a fáze spánku, které považuji za poměrně přesné. Toto mě tedy opravdu bavilo, stejně jako chůze někam jen kvůli tomu, abych splnil svůj nastavený cíl kroků a mohl vidět povzbuzující animaci.

Mnoho nastavování si s náramkem však neužijete. Prakticky jediné co můžete nastavit je synchronizace pomocí Bluetooth. B2 využívá starší Bluetooth 3.0, což je poměrně škoda vzhledem k jeho ne úplně vychytané úspoře energie. Praktické je, že pomocí TalkBandu můžete nechat vyzvánět a vibrovat váš synchronizovaný telefon nebo použít náramek jako spoušť fotoaparátu. Jedinou notifikací, na kterou vás displej upozorní je příchozí hovor, včetně ID volajícího. Tím, a samozřejmě hodinami však výčet funkcí končí. Na podobné zařízení je toho však asi akorát.

DSC07815

Výrobcem proklamovaná výdrž baterie je až 6 dnů. No při běžném používání a synchronizaci několikrát za den s cca jedním hovorem denně jsem se nedostal na více jak 4 dny. I to je ale docela slušné, když nabíjení trvá cca 90 minut a není potřeba sundavat celý náramek, ale pouze sluchátko. Potěší také kompatibilita nejen se zařízeními Huawei, ale se všemi Android telefony na verzi 4.0 a vyšší a také na iPhone od verze 7.0. Na všech těchto zařízeních spustíte aplikaci Huawei Wear, ve které můžete sledovat údaje podrobněji. Je možné přes ní také nastavit budík, takže náramek začne v daný čas příjemně vibrovat či upozornění až na 5 událostí. TalkBand vás sám od sebe občas vybídne k pohybu, což jsem většinou využil jako pauzu na pití po delším sezení. Nebo mytí nádobí. Což mimochodem díky certifikaci IP58 klidně můžete dělat, neboť je částečně voděodolný.

Abychom to shrnuli, TalkBand B2 je zařízením, na kterém je možné přijímat hovory a nemusíte přitom mluvit k ruce. Musíte si však do ucha strčit sluchátko, které přeci jen v roce 2015 vypadá trochu nepatřičně, alespoň mladší generaci se tak zdá. Je to však také náramek, který změří vaši denní i noční aktivitu a dá vám poměrně jasný a přesný přehled. Navíc vás také umí vzbudit, udělat fotku nebo najít pohozený telefon. Hodí se spíše méně sportovně založeným lidem, díky absenci snímače tepové frekvence, ale i ty však dokáže vybídnout k lepším výkonům. Díky 4 druhům si navíc vybere každý takový TalkBand, jaký se k němu hodí a ostudu rozhodně neudělá.

HUAWEI TalkBand B2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable