Techboard - aktualniho info

Recenze HTC Desire 200 s Androidem

Android HTC Recenze Napsal Martin Prokop, dne 16. 8., 14:06

Abyste si nemysleli, že testujeme jen ta nejlepší zařízení, jako například Samsung Galaxy S4 či HTC One, přinášíme nyní recenzi velmi levného telefonu s operačním systémem Android, jímž je nedávno představené HTC Desire 200. Jeho cena se pohybuje kolem 4000 Kč a my se v recenzi podíváme, zda se tuto částku vůbec do telefonu nejnižší třídy investovat.

HTC Desire 200 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Představení, obsah balení a první dojmy

HTC Desire 200 bylo oficiálně představeno nedávno, konkrétně 18. června, a ihned se vědělo, že bude atakovat nejnižší cenovou hladinu. Jeho výbava, ať už hardwarová, či softwarová totiž nepatří ani do střední třídy, což je možná škoda, neboť design i zpracování telefonu není vůbec špatné. Pojďme se nyní podívat, co se skrývá v balení. Kromě samotného telefonu najdeme v klasické krabičce od HTC synchronizační microUSB kabel, adaptér do zásuvky a zajímavá červená sluchátka. K nim jsou navíc přibalené i náhradní špunty. Kvalita sluchátek je překvapivě nadprůměrná a i jejich design je povedený. Dále v balení najdeme kromě výše uvedeného i řadu brožur s informacemi o telefonu. Tím to ale končí. Na druhou stranu je podobný obsah balení i u telefonů za 15 000 Kč, tudíž zde nemůžeme očekávat žádné zázraky.

htc_desire_20008

Po vybalení telefonu z krabičky přichází čas na první dojmy. Ty byly více než dobré. Desire 200 skvěle padne do ruky, nabízí totiž zajímavé konstrukci a i když se jedná zejména o plast, vše je zpracováno kvalitně. I design telefonu je povedený. V redakci jsme testovali bílou variantu telefonu, která vypadá opravdu zajímavě a fešný design jen podtrhuje zadní kryt z vroubkovaného plastu.Bohužel zde pozitivní dojmy končí. Jakmile totiž telefon zapnete, přijde nemilé zjištění, že displej není dvakrát nejlepší, a to jak jeho rozlišení, tak i podání barev a pozorovací úhly. Zde se šetřilo asi nejvíce. Nemilé je i zjištění, že systém Android v kombinaci se starším HTC Sense není dvakrát rychlý a budete s ním hodně bojovat. Ale teď již popořadě.

Hardware

Již několikrát bylo zmíněno, že hardware u HTC Desire 200 nepatří k tomu nejlepšímu. Telefon nabízí jednojádrový procesor Snapdragon S1 s taktem 1 GHz, 512 MB paměti RAM a 4GB interní paměť. Ta lze rozšířit pomocí paměťových karet a věřte, že to bude potřeba. Po prvním spuštění telefonu je totiž dostupných pouze neuvěřitelných 1,1 GB. Téměř 3 GB tak zabírá systém a aplikace přímo od HTC. K telefonu by tak povinně měla být přibalena alespoň 4 či 8GB microSD karta.

htc_desire_20016

Co se týče výkonu telefonu, není dle mého třeba hodnotit. Jednojádrový procesor s nižším taktem v kombinaci s 512MB pamětí RAM jednoduše systému Android nestačí. Je sice pravdou, že méně náročné hry a obecně aplikace si pravděpodobně nainstalujete i zahrajete, nebo to ale žádná lahoda.

Co se týče výdrže baterie, je na tom Desire 200 průměrně. Kapacita baterie je 1230 mAh a i když nemusí pohánět výkonný hardware či napájet veliký displej s jemným rozlišením, na více jak 2 dny používání se nedostanete. Na dnešní poměry to ale není špatné.

Displej

Již zmíněný displej nabízí úhlopříčku 3,5″, díky čemuž je telefon skvěle kompaktní a například oproti Samsungu Galaxy S4, který jsme testovali minulý týden v rozsáhlé recenzi, vypadá jako hračka. Vývoj displejů a obecně telefonů do větších rozměrů je neustálý a takhle malý telefonu se jednoduše už moc nevidí. Nemyslím si ale, že je to ze strany HTC špatně. Celkově je použitý displej pravděpodobně největší slabinou telefonu. Rozlišení 480 x 320 pixelů je špatné a pozorovací úhly či viditelnost na slunci také neoslní. Naopak, spíše displej na slunci oslní vás, avšak odrazem.

htc_desire_20009

Systém

Co se týče systému, je zde samozřejmě Android, a to ve verzi 4.0.3 v kombinaci s HTC Sense 4.0. Oboje tak není zrovna aktuální, ale to myslím, že cílové skupině moc nevadí. Telefon je totiž určen spíše začátečníkům na poli chytrých telefonů a ty pravděpodobně verzování systému a uživatelského prostředí řešit nebudou.A když by ano, tak mají pravděpodobně smůlu. Je totiž téměř nemožné, aby HTC na tento telefon vydalo aktualizaci, ať už na samotný systém, či na prostředí Sense.

[mash origin=“album“ ids=“216″]

Systém ani dvakrát rychlý a odladěný, ono také co čekat od ne moc zrovna výkonného hardwaru. Na běžné používání s nízkými nároky ale postačí. Pokud navíc máte nervy na každou odezvu chvilku čekat, je pro vás Desire 200 jako dělaný. Ale dost srandy. Už dle ceny a specifikací jednoduše musí být jasné, že systém nebude špičkový a jeho používání nebude vždy příjemné. Pro nenáročné uživatele ale opravdu nevidím problém.

Multimédia

HTC Desire 200 disponuje 5MPx fotoaparátem, jehož kvalita není dle očekávání nejlepší. Fotoaparát umí natáčet videa jen ve VGA rozlišení, což je na dnešní poměry opravdu málo. Ale ještě zpět k fotografiím. Jejich kvalita není převratná a je spíše podprůměrná, na ukázky, že mám pravdu se můžete podívat níže. Nejhorší jsou pak hlavně fotografie za horšího světla, a to i kvůli absenci přisvětlovací diody. Nemyslím si ale, že by dioda nečemu pomohla, fotoaparát jednoduše stojí za starou belu.

HTC se co se týče multimédií chtělo vytáhnout alespoň dobrým zvukem, k čemuž mu dopomáhá technologie Beats Audio. U telefonů s tímto puncem je ale vždy otázkou, zda to na kvalitu zvuku má opravdu nějaký dopad. V případě Desire 200 bych řekl, že trochu ano. Výchozí zvuk totiž není na tuto cenovou kategorii špatný a je to pravděpodobně jediné, co se HTC v ohledu multimédií na modelu Desire 200 povedlo.

Shrnutí a verdikt

HTC Desire 200 patří mezi nejlevnější telefony s Androidem. To se odráží nejen v hardwarové výbavě, ale i softwarové odladěnosti a aktuálnosti. Je to ale veliká škoda, neboť design i zpracování telefonu je povedené a Desire 200 navíc skvěle padne do ruky. Pokud tedy hledáte co možná nejmenší a nejlevnější telefon s Androidem, bude Desire 200 pravděpodobně jedinou volbou. Píši jedinou a ne schválně ne nejlepší. Telefon totiž rozhodně není žádná hitparáda.

Graf ceny produktu HTC Desire 200 poskytuje server Heureka.cz
Podprůměrný je displej, jeho rozlišení, fotoaparát i systém. S chválou jsem tak v rámci celé recenze hodně šetřil, a to bohužel oprávněně. Na druhou stranu je pravda, že od telefonu okolo 4000 Kč nelze očekávat zázraky. Telefonu tím pádem dávám 55 %. 

htc_desire_20005

Nemohu si na závěr odpustit připomínku, že v této cenové kategorii je daleko lepší volbou například i námi recenzovaná Nokia Lumia 520 s Windows Phone 8. Připravujeme speciál, ve kterém se na srovnání nejen s HTC Desire 200 podíváme podrobněji. Nezapomeňte nás tak sledovat.

htc_desire_20019

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable