Techboard - aktualniho info

Recenze bezdrátové klávesnice Logitech K480

Logitech Příslušenství Recenze Napsal Jakub Horváth, dne 19. 11., 21:01

Bezdrátových klávesnic jsou na trhu spousty. Pouze některé z nich se však umí připojit k více zařízením najednou. Logitech K480 dokáže až tři zařízení, není drahá a nabízí slušné pohodlí, i když za cenu drobných kompromisů.

První co vás na klávesnici překvapí, je její váha. Není to totiž žádný drobek, a tak pokud sháníte klávesnici, která bude všude putovat s vámi a vaším iPadem, nebude to zřejmě zrovna K480. Prodává se momentálně ve dvou klasických barevných provedeních – bílá a černá. Bílá je doplněná šedou a černá zelenou. Pokud vám jde také o vzhled, volil bych spíše bílou variantu, protože černá je díky zeleným doplňkům spíše pro mladší ročníky a ne všem může takto výrazná barva sedět. A samozřejmě bílá lépe doplňuje Apple produkty.

IMG_9029

Logitech K480 však není kompatibilní pouze s iProdukty. Stejně dobře jí spojíte s téměř jakýmkoliv Android a Windows Phone zařízením s Bluetooth. Spojit ji můžete i s PC a Macem. Kdo však někdy viděl a používal Mac ví, že ne všechny klávesy jsou stejné. I s tím se při navrhování K480 počítalo. Už při synchronizaci totiž máte na výběr díky speciálním klávesám  jaké zařízení připojujete. Volba “i” je pro zařízení s nakousnutým jablkem a “pc” pro úplně všechny ostatní – i Android. Díky tomu se tedy například klávesa Alt změní v klávesu Command atd.

K přepínání zařízení slouží jednoduché kolečko, které má tři polohy. Pokud zařízení již bylo synchronizováno, přepínání mezi zařízeními trvá přibližně 1-2 vteřiny, což je naprosto v normě ale je potřeba s tím počítat. Dle přiložených fotografií jste si jistě všimli, že má klávesnice v sobě otvor pro uložení zařízení. Slouží tedy i jako stojan. Co mě osobně mrzí je nemožnost v tuto chvíli zařízení nabíjet (pokud ho tedy nepostavíte tak, že je konektor odhalený, což je ovšem u iPadu a iPhonu poněkud divné. Otvor na zařízení totiž neobsahuje žádný konektor ani škvíru kterou by kabel šel protáhnout. Na druhou stranu však nejste limitováni tím, jak a co si tam vložíte.

IMG_9037

Vzhledem k tomu, že je celá klávesnice z plastu, nepůsobí tolik prémiově jako podobná klávesnice z té samé dílny Logitech K760. Klávesy jsou poměrně hlučné a celá klávesnice si poměrně ráda zavrže. Psaní na ní je však překvapivě velmi pohodlné a to téměř v jakékoliv poloze. Opravdu jsem byl příjemně překvapený, že jsem s touto klávesnicí na iPhone pohodlně napsal delší texty o několika normostranách. Svůj účel tedy K480 splňuje do posledního. Píše se na ní skvěle. Přibalené baterie prý vydrží až 2 roky, což však samozřejmě záleží na tom, jak často budete klávesnici využívat. Má však svůj chytrý režim, kdy se přibližně po 20 minutách nečinnosti sama vypne a vy tak musíte sáhnout dospodu a zase jí zapnout.

Pokud často doma píšete na tabletu a občas vedle něho máte i nějaké další zařízení, může být Logitech K480 tou správnou volbou, zejména kvůli možnosti připojit 3 zařízení, integrovaném stojanu a pohodlnosti psaní. Velmi časté přenášení je zejména kvůli váze poměrně nepříjemné, ale v kabele či batohu samozřejmě nezabere moc místa. Odradit by vás tak mohl ne příliš exkluzivní zevnějšek a vrzání. Za přibližně 1 300 Kč je to však velmi příjemný pomocník, který ostudu neudělá a to na co byl vyroben, umí skvěle.

IMG_9039

IMG_9043

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable