Techboard - aktualniho info

Recenze 27″ monitoru Acer se 4K rozlišením

Acer Příslušenství Recenze Napsal Martin Prokop, dne 22. 6., 19:53

Když se podíváte na dnešní nabídku větších monitorů se skvělou výbavou a tím pádem i vyšší cenou, jistě narazíte na Acer S277 s ultrajemným 4K rozlišením. A právě ten jsme měli poslední zhruba 2 měsíce v naší redakci. Dojmů tedy máme mnoho, pojďme si je postupně představit v naší recenzi.

Acer S277HK lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Design

A začít musíme designem. Ten je totiž u Aceru S277 prvotřídní. Hliníková konstrukce v kombinaci s netradiční nohou a displejem téměř bez rámečků udělá opravdu své. Tohle se Aceru jednoduše povedlo. Monitor je i vcelku tenký, a to i přesto, že nabízí mnoho portů. Na druhou stranu je 27″ skvost pěkně těžký a jakákoli manipulace s ním není dvakrát pohodlná. Mluvím zejména o vybalení z obří krabice, kdy jsem se opravdu bál, že mi monitor za téměř 20 000 Kč upadne na zem. Naštěstí se tak nestalo a monitor našel místo na mém pracovním stole. A díky opravdu povedenému designu se na něm vyjímal.

IMG_0839

Portová vybavenost

Monitor Acer S277 našel své místo u mě doma, neboť v kanceláři a samotném srdci Techboardu a také grafického studia, kterému se kromě psaní článků, točení videí a přípravě recenzí věnuji, mám již dva monitory. Z toho jeden je bohužel omezen pouze na VGA port, druhý na DVI a HDMI. To Acer S277 je jiná liga. Ten nabízí snad vše, na co si vzpomenete. Nechybí totiž klasické DVI, HDMI 2.0 (jde o první monitor, který nabízí tuto verzi HDMI), DisplayPort, Mini DisplayPort či výstup na sluchátka. Pokud tak máte počítač třeba jako já (MacBook Air), který přímo podporuje pouze Mini DisplayPort, nebudete limitováni na nejrůznější redukce za stovky korun. Mě tak stačil kabel DisplayPort – Mini DisplayPort a redukci na HDMI jsem mohl nechat právě v kanceláři u monitoru od LG. Zde tak musím opět Acer za takto bohatou portovou vybavenost pochválit.

IMG_0864

Obraz, rozlišení

Když jsem již zmínil, že jsem monitor používal primárně s 13″ MacBookem Air z roku 2013, musím zároveň dodat, že právě tento jablečný stroj zvládne vysílat pouze QHD rozlišení. Většinu času jsem tak pracoval právě s rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Při připojení HDMI kabelu s redukcí jsem pak vymáčkl maximálně Full HD rozlišení (1920 x 1080 pixelů), což už bylo na takto jemném panelu a obří úhlopříčce opravdu málo. Ono QHD rozlišení také nebylo dvakrát nejlepší, obraz byl však téměř ostrý a alespoň se dal jeho obsah ještě číst. 4K rozlišení, tedy 3840 x 2160 pixelů, jsem zkoušel na jiném notebooku, a to byla opravdová paráda. Avšak za cenu, že vše je téměř miniaturní – zde si tak chce vyhrát s nastavením a případným zvětšením.

Nutno dodat, že nové MacBooky Air by již měly podporovat až 4K rozlišení.

IMG_0847

Na QHD rozlišení jsem si rychle zvykl a práce s okny byla proti 13″ displeji skvělá.

Na 27″ LED monitoru od Aceru se mi nejen skvěle pracovalo (zejména grafické práce ve Photoshopu či InDesignu), ale i prohlížení webů či sledování videí byla lahoda (o hrách na Xbox One nemluvě). A to nejen co se rozlišení týče, ale i barevnosti, opravdu skvělých pozorovacích úhlů či silnému jasu. Potěšila mě zároveň antireflexní vrstva, díky které působí monitor jako matný.

Barvy jsou opravdu věrohodné a nejsou nijak přepálené, jako například u SuperAMOLED displejů na telefonech.

IMG_0856

Kromě obrazu podporuje Acer S277 také zvuk, konkrétně nabízí technologii DTS Sound. Ten však patří mezi to slabší. Na druhou stranu, monitor je jednoduše monitor a s tím musíte počítat. A pokud tedy chcete opravdový zážitek, včetně kvalitního zvuku, budou potřeba sluchátka či reproduktory.

Shrnutí a verdikt

27″ monitor Acer S277 patří mezi to nejlepší, co můžete dnes na trhu sehnat. A i z toho důvodu si Acer za tenhle špičkový monitor nechá řádně zaplatit. Monitor startoval na ceně téměř 20 000 Kč, nyní se jeho cena pohybuje kolem 18 000 Kč. Za tuto částku ale dostanete opravdu bohatě vybavený monitor se skvělým obrazem, jemným rozlišením, velkým množstvím portů a nádherným, bezrámečkovým, designem.

Acer S277HK lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Kdybych se měl i tak zaměřit na nějaké neduhy, je to jistě cena, která je na monitor opravdu vysoká. Dalším záporem může být méně nastavitelný kloub, se kterým opravdu moc nehnete. Stojan totiž umožňuje pohyb mezi -5 a 15°. Zmínit musím opět také o něco slabší zvuk z vestavěného reproduktoru.

A pro koho je tedy Acer S277 určen? Pravděpodobně pro lidi, kteří mají 20 000 Kč navíc a hledají opravdovou špičku mezi zobrazovacími panely, ať už na práci, filmy, či hraní her.

IMG_0841

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable