Techboard - aktualniho info

Preview: Alcatel Onetouch Fire E s Firefox OS vstupuje na český trh

Alcatel Firefox OS Preview Napsal Martin Prokop, dne 21. 8., 13:04

T-Mobile dnes dopoledne uvedl na český trh nový a vlastně první telefon s Firefox OS na českém trhu. Jde o Alcatel Onetouch Fire E. My si jej ihned odnesli do redakci a máme pro vás preview, včetně videa. Ještě před samotným preview jen doplním, že se nový Onetouch Fire E začal prodávat dnes, a to za cenu 3399 Kč.

Alcatel Onetouch Fire E vypadá na první pohled opravdu pěkně. I když se jedná o plastovou konstrukci, působí pěkně, možná i díky falešnému kovovému rámečku kolem celého přístroje. Výrazné je pak hlavní a v podstatě jediné tlačítko na přední straně, kterým se vždy vrátíte na domovskou obrazovku. Design telefonu tedy hodnotím kladně, v této cenové kategorii možná ani takto fešný telefon nenajdete.

Najdete však o něco svižnější telefon. Firefox OS alespoň na první pohled nepůsobí dvakrát svižně, a to jak v samotné prostředí, tak i mimo něj v aplikacích. Těch je mimochodem stále až moc málo. Situace se však dle slov zástupů společnosti Mozilla zlepšuje a jednají i s rybami jako WhatsApp a další. Sami zástupci T-Mobilu však model Fire E popisují jako vstupenku do světa dotykových telefonů. A v tomto směru bude Firefox OS pravděpodobně postačovat. Jen budete svým přátelům s Androidem, iOS či dokonce Windows Phone závidět počet a kvalitu aplikací. Výhodou Firefox OS je však prostředí založené na HTML5. Společnost tak může nalákat daleko více vývojářů, kteří například dnes dělají weby, zítra mohou právě aplikace. V právě v tom je síla systému od Mozilly.

IMG_7662

Přesto Firefox OS již nyní nabízí něco, co ostatní platformy ne. Tím něčím navíc je funkce launcheru, která se vždy přizpůsobí tomu, na co myslíte. Pokud například zadáte, že myslíte na kino, systém vám podstrčí web ČSFD.cz a aplikace, pomocí kterých si například zarezervujete lístky apod. Na první pohled tato funkce funguje dobře a uvidíme, zda se nám osvědčí i během plnohodnotného testování.

Alcatel Onetouch Fire E to bude mít v konkurenci levných telefonů s Androidem či Windows Phone těžké. Oproti nim totiž nabízí leda novou a zajímavou platformu, na které je ještě tuna práce. Oba konkurenční systémy si tímto procesem víceméně již prošly, zda se to podaří i Firefox OS se uvidí v následujících měsících měsících a letech. Dříve než to však čekejte naši recenzi.

IMG_7666

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable