Techboard - aktualniho info

Přecházím na Mac: díl první a důvody

Apple Napsal Martin Prokop twitter dne 25. 7., 20:55

Dnešním dnem startuje na Techboardu nový seriál, který bude mapovat přechod uživatele Windows 8 na Mac OS X. Na jablečný počítač přecházím hned z několika důvodů, které nyní v úvodním díle chci shrnout. V dalších dílech se pak daleko více zaměřím na technické věci, které u přechodu dříve nebo později nastanou. Pokud vás ale zajímá něco konkrétního, budu rád za každý dotaz či komentář. Tak pojďme na to.

Apple MacBook Air MD760CZ/A lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

1. Chuť vyzkoušet něco nového

Prvním důvodem k přechodu na Mac byla chuť vyzkoušet něco nového. S počítačem od Applu jsem totiž zatím žádnou zkušenost neměl a byla tak jen otázka času, kdy se ke koupi dokopu.

macbook

2. Začínající averze vůči Windows 8

Druhým, a pro mě důležitějším, důvodem byla začínající a nemalá averze vůči Windows 8. Jejich používání jsem si během prvních měsíců oblíbil (měl jsem je ihned od Consumer Preview verze, přes Release Preview a od října i finální verzi), ale přišel zlom. Počítač (Lenovo Thinkpad E320), na kterém jsem pracoval, koukal na filmy, psal články a recenze, se stával pomalejším a pomalejším. A naopak mé nervy nebyly bezedné. Hezkým příkladem byla výdrž baterie, která z původních zhruba 6 hodin klesla na necelou hodinu a půl, což je jednoduše bída. Ještě dodám, že zmíněné Lenovo mám od října 2011. Dalším důvodem tedy byla i výdrž baterie.

Windows 8 na počítači bez dotykového displeje (ale vlastně i s ním) mi přestaly dávat smysl a rychlost, jakou se počítač s procesorem Intel Core i5 a 4 GB RAM mohl chlubit byla nulová.

91aba4f325b7c61c

3. Potřebná stabilita

Třetím důvodem k přechodu na Mac byla stabilita. Jistě totiž znáte situaci, kdy potřebujete narychlo něco dodělat, ale počítač s vámi nesouhlasí. Tohle se mi na Windows 8 stávalo i několikrát denně. A Mac OS X je svou stabilitou proslulý, tudíž opět nebylo co řešit.

4. Design a zpracování

Možná bych také měl zmínit, na který Mac vlastně přecházím. Je jím Macbook Air 13″ (s procesorem Intel i5 Haswell a 8GB pamětí RAM). Jeho design a celkově dílenské zpracování je úžasné, nadčasové a prostě skvělé. To ale poznáte, až když Macbook Air vybalíte z krabice.

Důvodů k přechodu by se jistě našlo ještě víc. Tohle jsou ale ty nejdůležitější, které mne ke koupi nového stroje od Applu donutily. V dalším díle, který vyjde již brzy, se podíváme na objednání Macbooku, jeho příchod a první nastavení. Nezapomeňte nás tedy sledovat i nadále.

prechazim_na_mac_serial

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable