Techboard - aktualniho info

Otestovali jsme Monster Beats Solo by Dr. Dre, sluchátka za nekřesťanskou cenu

Recenze Napsal Martin Prokop, dne 4. 4., 08:00

Kromě telefonů s Windows Phone, Androidem, tabletů a zajímavých notebooků jako Asus VivoTab s Windows 8 v redakci testujeme také zajímavé příslušenství, které u zmíněného hardwaru můžete použít. Jedním z nich jsou Monster Beats sluchátka, která se sice pyšní dokonalým zvukem, ale také nekřesťanskou cenou. Jak tedy obstála v našem testu?

Dostala se k nám verze Monster Beats Solo, tedy bez přídomku HD a tudíž i bez pokročilejší synchronizace s HTC telefony, jako je třeba HTC One. Tato sluchátka tak využijí svůj potenciál 100% pouze na jablečných strojích, tudíž iPodu, iPhonu a iPadu. Myslím tím ale jen tzv. Control Talk na ovládání hlasitosti či přepínaní písní. Na zvuk tato funkce vliv nemá.

Beats by Dr. Dre Solo lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

asus-transformer-aio5

V balení sluchátek najdeme dvojici vyměnitelných jack-to-jack kabelů a o problémy typu „Přejel jsem si kabel od sluchátek židlí a už nehrají,“ je tak postaráno. Kromě nich je v nádherné bytelné krabici halda brožur, které přesvědčují i o pravosti sluchátek a vysvětlují, co jste si to vlastně koupili.

Zajímavé balení zmiňuji hlavně z důvodu, že ihned po jeho otevření je opravdu vidět, do čeho jste investovali své peníze a že sluchátka Beats nejsou jednoduše pro všechny.

monster_beats_solo2

Nyní už ale přímo k Monster Beats Solo. Sluchátka je možné složit, a tak je kromě nošení na hlavě můžete v klidu umístit do batohu či kabelky a bezstarostně pochodovat. Nezdají se totiž až tak křehké a něco by měly vydržet. Nabízí navíc zajímavý design, který vypadá luxusně a draze. No, také právem. Teď ale už o samotném zvuku ze sluchátek. Jednoduše je skvělý. Poměrově jsou basy o něco výraznější než výšky, díky čemuž poslouchanou hudbu vnímáte nejen ušima, ale i celým tělem. V praxi to částečně znamená, že Vám bude dunět hlava do zbláznění, ale tím příjemným způsobem.

Poslouchání s Monster Beats je opravdu někde jinde, i když částečně je okolo nich vytvořena velká a prázdná nejen mediální bublina.

Co jsem ale na Beats Solo velmi ocenil, byl fakt, že skvěle sedí na uších. A to i přes menší rozměry tvrdších polštářků. Měl jsem totiž možnost je srovnat s konkurečními sluchátky od značky WeSC a co se týče příjemného nošení se jedná o velký rozdíl. Na sluchátka Beats si vaše uši zvyknou během jednoho odpoledne, na WeSCy si budete zvykat týden a ještě během zvykání je budete proklínat. Navíc jejich zvuk není tak kvalitní, jako u námi testovaných Monster Beats. Jsou ale řádově o několik tisíc levnější.

wesc_sluchatka

Po nasazení Beats Solo a puštění muziky na více jak polovinu hlasitosti si prosím dejte pozor na tramvaje a auta, budete totiž poměrně hluší. 

Monster Beats Solo by Dr. Dre jsou jednoduše velmi kvalitní sluchátka, s krásným designem a vysokou cenou. Pokud si ale potrpíte na opravdu kvalitní zvuk s puncem Dr. Dre, máte rádi opravdu hluboké basy a navíc vám v peněžence přebývá pár tisíc korun, jsou Beats Solo tou správnou volbou. Za mě tedy 75 %, kdy jsem několik procent srazil za cenu sluchátek a i tak, nic nemůže být dokonalé, že?

monster_beats_solo1

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable