Techboard - aktualniho info

Nejprodávanější Lumie nedostanou všechny funkce z Windows 10

Není žádným tajemstvím, že mezi nejprodávanější telefony s Windows Phone 8 patří nejlevnější modely, úplně nejúspěšnější je pak Lumia 520. I proto Microsoft již dříve potvrdil, že se aktualizace na Windows 10 dočkají i právě nejlevnější Lumie. Není ale všechno zlato co se třpytí. Joe Belfiore, hlava nejen mobilních Windows, totiž včera na Twitteru situaci kolem Windows 10 na levných telefonech alespoň trochu ujasnil. V tweetu zazněla původní informace, že se Windows 10 právě na tento hardware (hlavním omezením je 512MB paměť RAM) dostanou, nyní ale doplněná o nevinnou zmínku, že funkce (či obecně features) mohou lišit. Co to přesně znamená? To zatím nevíme, ale nic dobrého to pro uživatele levných Windows Phone přístrojů nebude.

Omezení se navíc nebude týkat pouze Lumie 520, ale i dalších modelů – 530, 625 a 630.

Microsoft se i tak oproti předešlým letům poučil. Pamatujete ještě na Windows Phone 7 (popřípadě 7.5)? Tehdy, při představení nových mobilních „osmiček“ razantně řekl, že se pro něj již starý systém aktualizovat nebude. Nakonec se přeci jen aktualizoval na Windows Phone 7.8, který však přinesl Windows Phone 8 minimum změn. Historii se tedy lehce opakuje, jen nejde o Windows Phone 8.8 či 9, nýbrž o Windows 10 pro telefony.

Na druhou stranu, podobně postupuje i Apple. Ten také aktualizaci na novější iOS dává k dispozici i pro starší jablečené telefony, ne vždy však se všemi funkcemi. Jen to dokáže prodávat tak, že jednoduše iOS 8 běží i na starém iPhonu 4. Jak a s kolika funkcemi však téměř nikoho nezajímá. Nyní to tedy zkouší podobně i Microsoft a uvidíme, jak moc Windows 10 na levných telefonech s 512MB pamětí RAM oseká.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable