Techboard - aktualniho info

Mini recenze Microsoft Lumia 535, stejná okna, jen bez loga Nokia

Microsoft Recenze Windows Phone Napsal Petr Richter, dne 30. 4., 11:22

Že firma Microsoft koupila mobilní divizi Nokie za 7,2 miliardy dolarů dnes už asi ví každý. Model 535 je první telefon který MS prodává pod svým logem. Jedná se o nižší segment s větším 5¨palcovým displejem. Jak je na tom se podíváme níže.

Kde koupit Lumii 535 nejlevněji? Odpoví server Srovname.cz.

Na vzdory velkému displeji se telefon dobře ovládá jednou rukou. Tomu napomáhá zaoblené tělo, ale hlavně uzpůsobený operační systém, který se snaží umísťovat ovládací prvky ve spodní části. Zpracování plastů není dokonalé a působí levnějším dojmem. Zadní kryt je výměnný a lze dokoupit originální kryt s flipem který se nasadí místo původního zadního.

Displej má jemnost 220 ppi a při praktickém použití dostačuje.

IMG_2261

Prostředí je plně přizpůsobitelné podle požadavků každého uživatele. Aktivní dlaždice ukazují základní informace jako příchozí notifikace, úroveň nabití baterie apod. Řazení do složek je taktéž podporováno. Samotná práce s prostředím telefonu díky optimalizaci OS je bezproblémová. Navíc 535ka dostala 1 GB RAM, což postačuje a možná i díky tomu jsou přislíbeny budoucí aktualizace na Windows 10.

lumia535_screen

Při rozlišení 5 MPx se nekonají žádné zázraky, ale díky automatickému ostření, LED blesku a možnosti ruční vyvážení bílé se občas podaří pěkná fotka. Tomu napomáhá vestavěná aplikace Fotoaparát Lumia.

WP_20150411_17_40_16_Pro

Mini verdikt

Lumia 535 DS je nástupcem oblíbené a dobře prodávané Lumie 520. Oproti ní ale došlo k navýšení RAM, objevil se senzor jasu displeje apod. Pokud vezmeme v úvahu cenu, tak v porovnání např. s Android telefony není lepší volba. Pokud tedy chcete větší displej, levný telefon a bezproblémový OS, tak vám mohu Lumii 535 / 535 DS opravdu doporučit.

Kromě této mini recenze připravujeme ještě video a také srovnání s již zmíněnou Lumií 520.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable