Techboard - aktualniho info

Microsoft představil nové Lumie 950 a 950 XL, výkonné bestie s vodním chlazením

Microsoft Windows Phone Napsal Martin Prokop twitter dne 6. 10., 17:28

Microsoft dnes již oficiálně odhalil to, na co nejen fanoušci mobilních oken čekali. Novou vlajkovou loď s Windows 10 Mobile, která bude navíc dostupné i v XL variantě. Jmenovitě jde o modely Microsoft Lumia 950 a 950 XL. O obou novinkách se vědělo téměř vše s předstihem, včetně vzhledu a specifikací. I tak Microsoft dokázal nejen skalní fanoušky potěšit. Představení se totiž ujal Panos Panay, jehož prezentace nebyla nudná, ba naopak. Panay v rychlosti vyzdvihl všechny vlastnosti telefonů, jako nabušený hardware, vodní chlazení či opravdu jemné displeje, jejichž úhlopříčka se zastavila na 5,2 a 5,7″ při QuadHD rozlišení (2560 x 1440 pixelů). A jde o technologii AMOLED, což značí, že obě novinky nabídnou funkci Glance Screen, kdy na displeji stále uvidíte čas či notifikace.

microsoft_0206.0

Co se týče hardwarové vybavenosti, nové Lumie nabízí procesor Qualcomm Snapdragon 808, respektive 810 u modelu XL, 3 GB paměti RAM a 32GB interní úložiště, které lze teoreticky rozšířit pomocí paměťových karet až o 2 TB. Na prezentaci také padlo, že minimálně model XL, který disponuje procesorem Snapdragon 810, nabízí jakési vodní chlazení – jednoduše z důvodu, aby se předešlo přehřívání.

Za zmínku stojí také dvojice fotoaparátů, ten hlavní má 20 MPx, přední pak 5 MPx a podporuje funkci Windows Hello, pomocí které můžete telefon odemknout pouhým pohledem na displej. Podobně, jako to funguje u vybraných počítačů s Windows 10.

microsoft_0152.0

Novinky disponují také novým portem USB Type-C, který je použit například u nových Macbooků.

A jak na tom budou novinky s dostupností? Lumia 950 i 950 XL se má začít prodávat v listopadu, a to za cenu 549, respektive 649 dolarů. Jak tomu bude u nás zatím nevíme, v redakci však odhadujeme, že ani jeden telefon nestihne vánoční trh. Třeba nás ale Microsoft příjemně překvapí.

Zdroj: TheVerge.com

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable