Techboard - aktualniho info

Dobrá koupě: Kupte telefony s Windows Phone 8 za nízkou cenu

V posledních několika týdnech jsou obecně telefony s Windows Phone 8 na našem trhu zlevňovány, a to poměrně ve velkém. Tento týden se navíc objevily dvě nové akce, kterých by měl kdekdo využít. Konkrétně se podíváme v naší nové rubrice Dobrá koupě na TOP modely od HTC a Nokie.

Zlevňování modelu Windows Phone 8X by HTC započala Alza, kdy tento telefon nabídla v průběhu května za cenu 7200 Kč. Už tohle byl oproti původním 14 000 Kč z loňského listopadu poměrně velký cenový propad. A CZC se rozhodlo v tomto zlevnění dojít ještě dál. Aktuálně nabízí žlutou variantu 8X za 5999 Kč, což už je opravdu neodolatelná cena. A myslím si, že uživatelé tohoto telefonu, kteří jej zakoupili hned v listopadu ještě za plnou cenu si nyní klepou na hlavu (včetně mě). Útěchou může být alespoň Xbox 360 s Kinectem, který k telefonu HTC dávalo zdarma. Naší recenzi tohoto telefonu si můžete přečíst v obsáhlém seriálu 8 dní s 8X.

Zvláštní je, že ostatní barevné varianty se za takto nízkou cenu neprodávají.

htc_8X

Druhý telefon, který se nyní dočkal výrazného zlevnění, je Nokia Lumia 920. V naší recenzi obstála Lumia 920 dobře a vyčítali jsme jí jen pár věcí, včetně pozdního uvedení na český trh, na což navazovala i vyšší cena. Ta už ale dnes neplatí a z oficiální české distribuce se tento TOP model dá sehnat za 9990 Kč. A to přímo v oficiálním obchodě Nokie. A opět tedy vcelku brutální propad ceny. Navíc u Lumie 920 není nabídka omezená na nějakou barvu jako v případě HTC 8X. Za tuto cenu můžete pořídit jak černou, tak i bílou, červenou či žlutou variantu.

nokia_lumia_920_gal_13

Propad ceny jsme zaznamenali i u ostatních telefonů s Windows Phone 8. Na mysli mám nyní Lumii 820 a další. Plánujete tak nyní koupi nějaké zmíněného modelu?

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable