Techboard - aktualniho info

Coolpad představuje dva nové telefony, Porto a Modena, známe cenu

Android Coolpad Napsal Martin Prokop twitter dne 17. 8., 18:51

Na globálním trhu je kolem 1000 značek chytrých telefonů, ale z deseti nejlepších v Evropě jedna chyběla. Do Evropy se svými telefony vstupuje značka Coolpad, která je ve světě na sedmé příčce v podílu vyrobených chytrých telefonů a na čínském trhu drží čtvrtou příčku. Coolpad ředstavuje telefony, které jsou cool pro všechny.

Coolpad Porto

Coolpad Porto je 4,7″ smartphone, který na okraji telefonu dosahuje tloušťky pouze 4,8 mm, v těle má pak pouhých 7,9 mm. To z něj dělá jeden z nejtenčích telefonů na trhu. Má zaoblená záda a v kombinaci s extrémně lehkými materiály váží jen 119 gramů. Inovativní kryt Coolpad Porto je vytvořen z přírodních semínek kešu. Tento materiál je ekologicky šetrný a vhodný i pro vzhled telefonu, jelikož na něm nezůstávají otisky prstů, ať už si vyberete černou nebo bílou variantu.

Přední kamera telefonu má 5 MPx, zadní pak 8 MPx včetně LED blesku. Perfektní selfie fotky už nebudou překážkou, jelikož přední kamera Coolpad Porto pojme více světla díky světelnosti f/2.2, BSI senzoru a na obrázek se vejde více přátel díky 28 mm širokoúhlému objektivu.

Ultratenké Porto disponuje připojením 4G LTE, ovládá televizi a díky zabudovanému infračervenému senzoru je možné například měnit dálkově i teplotu klimatizace. S jednoduchými třemi kroky budete doma moci ovládat cokoliv, co využívá infračerveného senzoru. Při delším dnu protáhne životnost 1800 mAh baterie také úsporný režim.

Porto_allview

Coolpad Modena

Na velkém 5,5″ displeji Coolpad Modena nebude hraní her, sledování videí nebo ukazování fotografií přátelům žádným problémem. Je vybaven čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 410 s podporou 64-bit a grafikou Adreno 306 i pro náročnější 3D hry.

Coolpad Modena se hodí pro lidi na cestách, jelikož podporuje rychlé 4G LTE a nechybí ani podpora Dual SIM. Modena přichází s prémiovým designem, tenkým rámečkem kolem displeje a tloušťkou těla pouhých 8,6 mm se zaoblenými zády. Dostupná je v bílé barvě, později pak i v černé a zlaté.

Modena gold_2side

Hlavní fotoaparát má 8 MPx s LED bleskem a video záznam lze pořídit až ve Full HD kvalitě. Dále nabízí další funkce jako make-up korekce, režim nočního snímku či HDR.

Oba telefony disponují rozlišením displeje qHD, což se jeví jako jediná slabost. I v této cenové kategorii se totiž se tam objeví alespoň HD rozlišení.

A co ceny?

K telefonům s prémiovým designem je přibalena také sympatická cenovka. Telefony Coolpad Porto a Coolpad Modena jsou v České republice dostupné již dnes za doporučenou cenu 3 999 Kč u vybraných internetových prodejců.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable