Techboard - aktualniho info

Chatujte ve stylu 90. let, avšak v moderním hávu s aplikací Hiwe

Ještě než vznikly dnes tolik populární sociální sítě v čele s Facebookem či Twitterem, bavili se lidé na chatu nebo ICQ. A nebo také venku či v hospodě. Tak daleko ale v dnešním článku nepůjdeme. Vrátíme se totiž „pouze“ do 90. let, kterými se inspirovala nová aplikace a chatovací služba v jednom – Hiwe. Hiwe přináší do roku 2015 to, co frčelo právě před zhruba 20 lety – chatovací místnosti, kde se lidé mohli bavit bez zábran, o čemkoli a ihned. Prostě kdo byl zrovna online, ten mohl odepsat. Místnosti, v aplikaci označené jako Memy, se v rámci aplikace zatím pro iOS tvoří pouze pomocí názvu a fotografie. Založit ji tak může každý a rychle.

Stáhnout Hiwe zdarma na App Store (iOS).

S aplikací Hiwe se vracíme do dob, kdy se online každý bavil s každým. Není tak potřeba žádné „virtuální“ přátelství či follow, jak to známe z Facebooku či Twitteru.

hiwe_1

V rámci již konkrétní místnosti probíhá komunikace samozřejmě v reálném čase a kromě klasického psaní můžete posílat také obrázky. Minimálně zde je tak lehký posun oproti tomu, co bylo možné v 90. letech. Ten největší posun je však v samotné aplikaci. Ta totiž rozhodně nevypadá jako z dob, kdy byl chat ve virtuálních místnostech trendy. Aplikace je po designové i funkční stránce opravdu povedená, přehledná a během chvíle se v ní dokážete zorientovat. Autorům se jednoduše řečeno podařilo převést starý nápad do moderního hávu. A to oceňujeme.

A pro koho je vlastně aplikace určená? Možné uživatele bych rozdělil do dvou skupin. Ta první jsou lidé, kteří na chatování dříve ujížděli a chtějí si tuto část svého života připomenout. Ta možná početnější, a tedy druhá skupina, jsou mladí lidé dejme tomu do 18 let, kteří již „vyrostli s Facebookem“ a chtějí zkusit něco nového, co ještě není tak ohrané. I když něco nového, jak se to vezme.

hiwe_2

Přesto, že v podstatě nejde o žádnou novinku, na nás aplikace Hiwe udělala dobrý dojem a rozhodně stojí za vyzkoušení. Její zatím největší slabinou je bohužel nedostatek místností a lidí, se kterými si můžete přijít jen tak pokecat. Pokud se to ale i s příchodem aplikace pro Android změní, bude nás Hiwe bavit ještě víc.

Stáhnout Hiwe zdarma na App Store (iOS).

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable