Techboard - aktualniho info

CES 2015 je u konce. Které novinky nás zaujaly nejvíce?

CES 2015 Speciály Napsal Martin Prokop twitter dne 11. 1., 14:50

V uplynulých dnech jste si snad nemohli nevšimnout našeho zpravodajství kolem veletrhu CES 2015, který se již tradičně konal v Las Vegas. Naše redakce na něm bohužel chyběla, i tak jsme ale měli možnost skrze zahraniční média sledovat vše, co se zde událo a bylo představeno. V dnešním speciálu se podíváme, jaké novinky nás zaujaly nejvíce a co bude technologický rok 2015 tvořit.

Podívejte se na všechny novinky z CESu 2015 v naší speciální sekci.

Nejzajímavější telefon – LG G Flex 2

Představení nového zakřiveného telefonu s již novým logem LG se očekávalo – přesto nás G Flex 2 dokázal překvapit. Jde totiž o designově povedený telefon s 5,5″ Full HD displejem, který je navíc lehce prohnutý. Nechybí ani výkonný hardware či aktuální Android 5.0. Tohle se jednoduše povedlo a těšíme se, až se G Flex 2 dostane k nám do redakce.

ces-2015-lg-g-flex-2-7733.0

Nejzajímavější příslušenství – UE MegaBoom

Logitech na letošním veletrhu CES představil větší a lepší Bluetooth reproduktory ze své prémiové řady Ultimate Ears. Jmenují se MegaBoom a nechce se nám věřit, že hrají ještě lépe, než původní UE Boom, které jsme nedávno otestovali. Více se o MegaBoom můžete dočíst v našem článku.

UE_MEGABOOM_Group.0

Nejzajímavější tablet – Dell Venue 8 7000

Tabletů bylo na veletrhu jistě k vidění mnoho, nejvíce se však psalo o Dell Venue 8 7000. 8″ tablet s ultratenkými rámečky kolem displeje nabídne výkonný hardware a RealSense fotoaparát od Intelu, který umí zachytit u hloubku scény.

ces-2015-dell-venue-8-7000-8573.0

Nejzajímavější laptop – Dell XPS 13

A Dell ještě jednou. Společnost totiž kromě výše uvedeného tabletu představila i skvěle vypadající ultrabook XPS 13 s 13″ dotykovým displejem, který se však velikostně řadí spíše mezi 11″ laptopy. Nejen díky tomu nás tak zaujal opravdu nejvíce. A dle dostupných informací se ho na českém trhu dočkáme brzy. Zdá se, že se Dell připravuje na příchod nového Macbooku Air s 12″ displejem.

ces-2015-dell-xps-13-8562.0

Nejzajímavější chytré hodinky – Alcatel OT Watch

Rok 2015 bude jistojistě rokem chytrých hodinek. Ví to i Alcatel Onetouch, který ve Vegas představil chytré hodinky Watch, které nabídnou kulatý dotykový displej, pro Alcatel vlastní systém s podporou Androidu i iOS. Hodinky se chystají i na český trh za cenu pod 3000 Kč.

ALCATEL ONETOUCH WATCH

Nejroztomilejší počítač – HP Stream mini

Ne nutně musí být stolní počítač černý, nudný a velký. Důkazem je HP Stream mini. Jedná se o levný a malý počítač, který sice nenabízí výkonný hardware, na běžnou práci či prohlížení internetu však plně postačí. Více se o HP Stream mini můžete dočíst v našem článku.

HP+Pavilion+Mini_2C+Front+Facing_630_wide.0

Nejmenší počítač – Intel Curie

Že takzvaná nosiltená zařízení jsou velkým tématem ví i Intel. Možná i proto na CESu 2015 představil čip velikosti knoflíku, který má pohánět právě ona wereables. Jde o Intel Curie a více se o něm dozvíte v našem článku.

CES 2015 přinesl daleko větší řádku novinek, a to i v oblasti automobilů, dronů či domácností. Právě zmíněné domácnosti jsou dnes pro výrobce velkým lákadlem a snad všichni jej nazývají jako Internet of things. A dle ukázek, které byly k vidění nejen na CESu, ale třeba i na IFA 2014, se máme opravdu na co těšit.

Jako další bude veletrh MWC 2015 v Barceloně, kde se můžeme těšit na pěknou řádku nových telefonů a počítačů. I ten budeme bedlivě sledovat.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable