Techboard - aktualniho info

Cenu za nejhorší tiskovou konferenci v Berlíně vyhrává… Microsoft

IFA 2015 Komentář Microsoft Napsal Martin Prokop twitter dne 4. 9., 17:25

V Berlíně měl jednu z hlavních keynotes také Microsoft. Ta měla být samozřejmě ve znamení Windows 10, nakonec se však ukázalo, že byla naprosto zbytečná. Nick Parker, zástupce Microsoftu, totiž spolu se svým kolegou v klobouku nepředstavil vůbec nic nového, tedy až na 2v1 zařízení od Toshiby, kterému Nick věnoval zhruba 50 vteřin. Tisková konference, kterou jsme bohužel sledovali přímo na místě, byla pouze o naprosto základních věcech ve Windows 10, jako je nabídka Start či management oken. Pro všechny v sále tak bylo demo trochu zbytečné, neboť obecenstvo chtělo slyšet alespoň nějaké novinky.

DSC08390

Během tiskovky jsem si mohl navíc v klidu psát na Facebooku s kolegou Michaelem, který keynote sledovat živě na webu. Ten k ní napsal pouze: „Trochu to připomíná teleshopping.“ A opravdu to tak vypadalo. Po nudném demu pána v klobouku Nick přešel k hardwaru, hovořil například o řadě Acer Cloudbook s Windows 10 či strojích od Lenova (všechno jsme však viděli již dříve). U každého modelu řekl také cenu v dolarech, na začátku svého „prodeje“ však upozornil, že ceny a dostupnost se mohou lišit.

DSC08389

Co tedy tiskovka Microsoftu přinesla nového? Nic. Tedy až na nový počítač 2v1 s logem Toshiba, který zatím nemá jméno. A ještě než Nick řekl „Thanks for coming,“ někdo ze zákulisí vzal právě onen koncept od Toshiby, aby si jej nikdo ze zhruba 250 novinářů nemohl prohlédnout.

Jsem možná až moc kritický, ale takovou keynote jsem na takto velkém veletrhu, jako je IFA v Berlíně, nečekal.


Srovname.cz
Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable