Techboard - aktualniho info

Bodová recenze HTC Desire 320

Android HTC Recenze Napsal Jiří Pacovský, dne 3. 6., 12:04

Ačkoliv se společnost HTC snaží aktuálně zaujmout především svými vlajkovými loděmi jako M8 nebo M9, na trhu se objevil další lowend, který cílí především na základní uživatele. Další verze série Desire se tentokrát pyšní číslem 320 a je přímým nástupcem loňské 310. Co je na ní lepší?

Bodová recenze znamená, že se zaměříme na opravdu klíčové vlastnosti telefonu, a to jak ty pozitivní, tak i negativní. Podíváme se také na možné konkurenty.

HTC Desire 320 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Co se nám líbí

Design – Plastem potažené tělo se skvěle drží v ruce a výborně se s ním pracuje jak v horku, tak i v zimě. S rozměry 13,2 x 67,8 cm se telefon hravě vejde do každé kapsy. Své dělá i 145 gramů, které v kapse u kalhot skoro vůbec necítíte.

Fotoaparát – Ačkoliv má telefon fotoaparát s „pouhými“ 5 MPx, dokáže pořídit opravdu slušné fotky. Oproti loňskému modelu přibyl dokonce i LED blesk.

Svižné prostředí – Můžete si říkat, co chcete, ale čtyřjádrový procesor MediaTek s taktem 1,3 GHz a 1GB RAM dodává telefonu v této cenové kategorii tu pravou šťávu. Za posledních 14 dní, co jsme telefon testovali, se ani jednou opravdu nezasekl a nejevil jakékoli problémy či zpomalení.

DSC07546

Reproduktor – Nevím, jestli to je nějaký můj vrytý pocit, ale přijde mi, že všechny HTC mají skvělý reproduktor. Každé ráno si před odchodem do práce pouštím místo rádia Spotify a repráček umístěný na zadní straně patří k tomu lepšímu, co se u levných telefonů objevuje.

Interní paměť – Loňský Desire měl jednu velkou chybu a to malou paměť telefonu. Slabé 4 GB prostě byly málo, vše tak musela vynahrazovat microSD karta, kterou jste si museli přikoupit. Tentokrát je Desire 320 vybaven 8GB pamětí a i stále si ji můžete rozšířit o kartu.

Co se nám nelíbí

Displej – Displej je rozhodně nejslabším článkem telefonu. Za zhruba 4000 Kč bych očekával, že bude mít panel alespoň rozlišení 1280 x 720 px, bohužel nám je naservírováno smutných 854×480. Nejvíce tak budou asi trpět hráči, kteří budou muset zkousnout fakt, že tento telefon je dělaný spíše na jiné věci, než na hraní. Tomu samozřejmě napovídá i ne zrovna supervýkonný hardware.

DSC07539

Podpora LTE a NFC – Telefon je sice jedním z nejnovějších lowendů společnosti HTC, podpora LTE nebo NFC ale chybí. Zejména LTE opravdu zamrzí.

Boční tlačítka – Boční tlačítka se na letošním nejlevnějším HTC moc nepovedla. Jsou sice vcelku dobře umístěná, i když praváci si budou pravděpodobně telefon zapínat snížením hlasitosti (což samozřejmě nelze), jsou ale opravdu hodně zapadlá a jejich stisk není dvakrát pohodlný a spolehlivý.

Proč jej koupit?

Telefony od HTC jsou jistá záruka kvality. Ať už to jsou vlajkové lodě nebo lowendy, všechny telefony mají jedno společné, a to je dobré zpracování a slušný software. Rychlé uživatelské prostředí vás už od začátku dozajista příjemně překvapí. Cena je velmi odpovídající, za necelé 4000 Kč se jedná o telefon skvěle vybavený a cestu k němu si najdou jak začátečníci, tak i středně pokročilí uživatelé. I tak to bude mít Desire 320 na trhu vcelku složité, zejména vzhledem ke konkurenci.

DSC07544

A co konkurence?

A ta je jaká? Takové LG L90 nabídne za skoro stejnou cenu o něco lepší displej, NFC nebo o 3 MPx lepší fotoaparát. Levnější variantou je pak Samsung Galaxy Core Prime, který nabídne navíc LTE či případně Lenovo A606, které nabídne nejen LTE, ale i větší displej. Úplně největším konkurentem je však dle nás Vodafone Smart prime 6, který ze zhruba stejnou cenu nabízí HD displej, čistý Android 5.0 Lollipop a nechybí ani podpora LTE. A právě na něj se podíváme v naší další recenzi.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable