Techboard - aktualniho info

8 dní s 8X – den první a seznámení s telefonem

Windows Phone Napsal Martin Prokop twitter dne 22. 12., 20:17

Na následujících 8 dní jsme si pro naše čtenáře připravili krátký seriál s vlajkovou lodí od HTC a Windows Phone 8, přesněji pak modelem HTC 8X (Windows Phone 8X by HTC chcete-li). Jedná se o zařízení z úplně první vlny Windows Phone 8 telefonů a uvedení na český trh bylo již před necelými dvěma měsíci (oficiální uvedení bylo 1. listopadu). HTC si na tuto příležitost připravilo akci v podobě „Kup telefon a dostaneš k němu Xbox 360 s Kinectem!“ Byla to skvělá příležitost, jak kompletně přejít pod křídla Microsoftu, a tak jsem nemohl odolat. Zima nezima, ale o tom možná jindy. Nyní se už podíváme na obsah balení a představíme si samotný telefon.

Windows Phone 8X by HTC je dodávám v oválné bílé krabičce a po jejím otevřením je k vidění samotný telefon. Na ten se podíváme později. Pod ním pak najdeme všechno důležité příslušenství – microUSB kabel pro nabíjení a synchronizaci s počítačem, adaptér do zásuvky, klasická pecková sluchátka (tentokrát bez polštářků) a sadu návodů k telefonu a systému. Nechybí ani plíšek pro vysunutí slotu na microSIM kartu. Ten je zde velice důležitý, neboť model 8X má kompletně uzavřenou konstrukci. Zatím to po více jak měsíčním používání vidím jako velkou výhodu – nic totiž nevrže a ani v ruce necítíte nepříjemné přechody mezi jednotlivými části přístroje. To je k balení už vše, nyní si krátce představíme samotný telefon.

htc_8X8

htc_8X3

Vlajková loď s Windows Phone 8 nabízí displej o velikosti 4,3“ a rozlišením 1280 x 720 px. Jeho jemnost je opravdu famózní a dle mého je to právě hlavní lákadlo. Pod displejem pak na přední straně najdeme 3 dotyková tlačítka – zpět, domů a vyhledávání (Bing). Nad displejem je pak už jen logo HTC, telefonní reproduktor a kamerka pro videohovory přes Skype apod. Zadní strana nabídne 8MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou. Nechybí ani logo technologie Beats by Dr. Dre, kterou je telefon vybaven. Pravá strana telefon v sobě skrývá dvojici tlačítek pro regulaci hlasitosti a spoušť fotoaparátu. Nechybí ani již dříve zmíněný slot na microSIM kartu. Na horní hraně se nachází 3,5 mm výstup na sluchátka a zapínací tlačítko. Jeho umístění je ale docela špatné. Tlačítko je navíc lehce zapadlé a opravdu mi trvalo delší dobu, než jsem si na něj zvykl. Ještě ke všemu jsem levák, a tudíž musím sahat přes celou horní stranu, abych na něj dosáhl.

Aby byl popis všech tlačítek a slotů kompletní, doplním jen spodní hranu a microUSB port. Zde mě už jen překvapilo, že se nabíjecí kabel do telefonu dává opačně, než je zvykem, tzn. malými „cvočky“ vzhůru. Ale opět – na toto se dá zvyknout.

Design telefonu je velmi povedený a navíc jsou všechny čtyři hrany svedené do lehkého spádu, a to z důvodu, aby telefon působil tenčí. A to se opravdu povedlo! Tloušťka telefonu je totiž 10,1 mm a v ruce vůbec tak nepřijde. Nahrává tomu i fakt, že telefon skvěle padne do ruky a díky použitým materiálům je to opravdu „jedna báseň“. Škoda jen toho tlačítka pro zapínání.

To je z prvního dne s HTC 8X vše, již zítra se ale podíváme na samotný systém Windows Phone 8 a výbavu telefonu.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable