Techboard - aktualniho info

8 dní s 8X: den pátý a multimédia

Windows Phone Napsal Martin Prokop twitter dne 26. 12., 11:49

V dnešním díle našeho nového seriálu 8 dní s HTC 8X se podíváme na multimédia. Už dle hardwarových paramentrů je celkem jasné, že 8X nebude žádné ořezávátko a poradí si s většinou věcí z oblasti hudby, videí a her velmi dobře. A opravdu tomu tak je. V dnešní části se tak podíváme na to, jak vlajková loď s Windows Phone 8 fotí, natáčí videa, jak zvládá hraní náročnějších her a také jak je na tom s hudebním přehrávačem.

Windows Phone 8X by HTC disponuje 8MPx fotoaparátem s přisvětlovací diodou, který zvládá nejen dobré a ostré fotografie, ale také video ve fullHD rozlišení. Na ukázky se můžete podívat níže. Konečně se zdá, že HTC vyřešilo problémy s narůžovělými fotografiemi a u modelu 8X tuto nepříjemnost eliminovalo. Celkově tak jsou fotografie opravdu dobré, ale na druhou stranu proti modelu Lumia 920 od Nokie model 8X stále zaostává (hlavně pak u fotografií za tmy).


Ukázka videa z koncertu

Co se týče hudební vybavenosti telefonu, i zde je na tom HTC 8X velmi dobře. Díky přidané technologii Beats by Dr. Dre je kvalita výchozího zvuku do sluchátek či reprobeden opravdu vysoká a poměr výšek a basů je dobře vyvážen. Model 8X je vůbec prvním telefonem, u kterého nesnesu hlasitost naplno (alespoň tedy přes přibalená sluchátka). Hudební přehrávač, jež je dnes plně napojen na Store a také Xbox, je krásně přehledný, velmi rychlý a jedinou výtku mám k rychlému přetáčení písniček. Nelze totiž v písničce hledat tzv. posuvníkem, ale musíte píseň posouvat pomocí ikonek vpřed a vzad. U kratších songů to nevadí, u těch delších (například sety z vystoupení apod.) je to už trochu problém.


A v poslední části dnešního dílu se podíváme na hraní her a celkovou zábavu s telefonem. Opět díky skvělému napojení na Xbox Live (což se opět udělá samo po přihlášení do Microsoft Account) máte stále při sobě své body z herních titulů z Xboxu, telefon či tablet a notebooku s Windows 8. Na Xboxu a celkově produktech okolo něj je vidět, že Microsoft dokáže dělat skvělé a použitelné věci. V telefonu si tak můžete upravit svého Xbox Avatara a během několika chvil se změny promítnou i na web a konzoli jako takovou. Napojení na Xbox Live umožňuje srovnávání výsledků s přáteli či rozsáhlejší statistiky pro náročnější uživatele. Jediným a docela velkým problémem u hraní her na Windows Phone obecně, je jejich nedostatek. S příchodem nové verze to začínalo vypadat slibněji (dokonce i Angry Birds: Star Wars vyšly pro WP8 ve stejný den jako verze pro iOS a Android), ale zase tolik tomu nevěřím. Je pravdou, že sem tam se na Store zajímavé titulky najdou, ale oproti konkurenčním platformám je to proklatě málo. Snad to bude v budoucnu o něco lepší.

A když už nějakou hru na HTC 8X hrajete, nemusíte se bát problémů, zda Vám aplikace poběží nebo ne. Model 8X je špičkou na poli Windows Phone 8 telefonů a bez problémů si poradí i s těmi náročnějšími tituly, kterých na Store snad bude v budoucnu přibývat.

To je pro dnešní díl všechno a zítra se podíváme na to, jak si 8X poradí s navigací do auta a obecně mapovými podklady pro Českou republiku.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable