Techboard - aktualniho info

8 dní s 8X – den čtvrtý a kancelářská práce

Windows Phone Napsal Martin Prokop twitter dne 25. 12., 09:50

Je tu den po Štědrém dni a možná někdo ze čtenářů našel pod stromečkem námi recenzovaný telefon HTC 8X. I proto jsme si připravili další část seriálu 8 dní s 8X. Dnes se podíváme hlavně na aplikaci Office a celkově kancelářské nástroje, které ale oceníte i při práci mimo kancelář, například jako studenti.

Office Hub, tedy prostor pro nejrůznější kancelářské dokumenty a jejich správu, byl i v předchozí verzi systému Windows Phone s označením 7 a 7.5. V té nové s číslem 8 se ale objevuje nová verze, která toho umí daleko víc a přináší tak zajímavé změny. HTC 8X má standardní verzi Office a je tak ideálním parťákem pro kancelářskou činnost, která zahrnuje práci s Wordem, Excelem, PowerPointem a v neposlední řadě i OneNotem. Právě OneNote se v nové verzi OS změnil asi nejvíce. Kromě změněného designu aplikaci vidím hlavní zlepšení v rychlosti celé aplikaci a také synchronizace s poznámkami na počítači či Office 365.

msft-screen

Naprosto skvělá je integrace cloudového úložiště SkyDrive přímo do telefonu. Vše se stejně jako v případě poznámek z OneNote bleskurychle synchronizuje a máte tak stále aktuální soubory na počítači, tabletu či webu. Samozřejmá je i podpora dokumentů přímo z paměti telefonu.

Práce s mobilními Office není samozřejmě tak příjemná jako s těmi na desktopu, ale s tím se počítá. U telefonu s Windows Phone 8 jde spíše o možnost mít důležité soubory, tabulky, poznámky či prezentace stále u sebe a na menší úpravy telefon postačí. Dokument stačí lehce upravit, třeba jen nadpis v tabulce a vše se automaticky synchronizuje přes SkyDrive či Office 365 a právě zde je ta hlavní síla oproti konkurenci.

Kromě Office Hubu se HTC 8X a vlastně i ostatní Windows Phone 8 telefony pyšní samostatnou aplikací SkyDrive pro sdílená data. Tam tak kromě dokumentů k úpravě najdeme i ostatní soubory jako třeba obrázky, PDF soubory apod. Jen musím doplnit, že fotografie ze SkyDrive najdeme také v nativní aplikaci Fotografie, a to bez jakéhokoli nastavování.


Z dalších kancelářských činností asi nejvíce využijete kalendář, který se oproti verzi ve WP7 v podstatě nezměnil. Ani teď tak Microsoft nepřidal týdenní náhled, což lze ale vyřešit přes aplikace ze Store. Za zmínku také stojí práce s e-maily. Těch si můžete po spuštění telefonu nastavit několik – od Outlooku a Googlu, přes IMAP a POP3 až po Yahoo! či Hotmail. Možností máte jako uživatelé opravdu hodně a je zde navíc možnost si všechny tyto účty vložit do jedné složky. Nemusíte tak kontrolovat několik aplikací či živých dlaždic, ale pro všechny účty máte jednu schránku.

Celkově je HTC 8X a obecně Windows Phone 8 velmi dobrý nástroj pro kancelářské činnosti od sdílení dokumentů z počítače až po e-mailovou komunikaci.

Tím jsme uzavřeli první polovinu našeho seriálu s HTC 8X a již zítra to vezmeme lehce z druhé strany. Podíváme se totiž na zábavu s telefonu a celkově multimédia, které telefon i umí obstojně vytvářet.

Zapojte se do diskuze
Techboard
Sociální sítě
© 2015 techboard.cz
Všechna práva vyhrazena.
Kopírování obsahu bez souhlasu redakce je striktně zakázáno!

Uvedené texty neprošly jazykovou úpravou.

Vytvořilo Grafické studio Suitable